1
13.03.2024, 09:00Lektura na 2 minuty

Giant Skull: Reżyser serii Star Wars Jedi założył nowe studio

Stig Asmussen założył nowe studio, Giant Skull, które ma się skupiać na produkcji gier action adventure dla jednego gracza.

Reżyser Star Wars Jedi: Survivor oraz Fallen Order, Stig Asmussen, który jesienią zeszłego roku opuścił Respawn Entertaiment, założył nowe studio developerskie. Giant Skull, bo taką nosi nazwę, zatrudnia również inne talenty w przeszłości pracujące dla Respawn, Epic Games i Rocksteady Studios.


Stworzyliśmy utalentowany zespół znany z wciągającego opowiadania historii, heroicznych walk i ekscytujących podróży. Naszym celem jest stworzenie bogatego wszechświata, w którym gracze będą chcieli się zatracić na długie lata.


Stig Asmussen

Oprócz wspomnianego soulslike’a w uniwersum Star Wars, Asmussen brał udział w tworzeniu kilku odsłon God of War. Nie dziwi zatem fakt, że jego nowe studio opisywane jest jako „zaangażowane w tworzenie opartych na rozgrywce i zanurzonych w fabule przygodowych gier akcji, które osadzone są w urzekających światach”.

Twórca w komunikacie prasowym poinformował, że Giant Skull pracuje nad tytułem action adventure, który powstaje na Unreal Enginie 5. Projekt ma być grą AAA nastawioną na rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Na temat nadchodzącej produkcji wypowiedział się Anthony Scott – niegdyś dyrektor operacyjny Rocksteady Studios.


Torujemy drogę naszemu nadchodzącemu projektowi i chcemy, żeby gracze dołączali do nas na każdym etapie tej niesamowitej podróży. Tworzymy coś wyjątkowego i mieliśmy masę szczęścia, że udało nam się zgromadzić niesamowity zespół programistów, którzy mają ogromną pasję i doświadczenie w tworzeniu trzecioosobowych gier action-adventure, które na nowo definiowały ten gatunek. 


Anthony Scott

Ogłoszenie o założeniu Giant Skull nastąpiło zaledwie kilka tygodni po masowych zwolnieniach w Electronic Arts, do którego należy Respawn Entertainment. Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji na temat nadchodzącej gry utalentowanych twórców. 


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów270

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze