8.03.2022, 08:30Lektura na 2 minuty

God of War może doczekać się serialu

Amazon namierzył swój kolejny cel. Projektem mieliby się zająć autorzy „The Expanse” i „Koła Czasu”.


Patryk „Delighter” Żelazny

Jeśli chodzi o serialowe adaptacje gier, to w ostatnich tygodniach oczy wszystkich zwrócone były na Fallouta (poznaliśmy w końcu odtwórcę głównej roli) oraz na Mass Effecta. Za obie produkcje odpowiada Amazon, ale na tym ambicje firmy się nie kończą.

Jak donosi Deadline, Prime Video jest w trakcie negocjacji z Sony i chce stworzyć kolejny serial na podstawie serii gier. Tym razem wybór padł na God of Wara. 

Za wyprodukowanie serialu mają być odpowiedzialni Mark Fergus oraz Hawk Ostby, twórcy „The Expanse”, a także Rafe Judkins – producent/showrunner „Koła Czasu”. Do tego dochodzą przedstawiciele Sony Pictures Television oraz PlayStation Productions, ponieważ te studia pracują przy wszystkich ekranizacjach gier Sony.

Już teraz chciałbym wiedzieć, kto wcieli się w postać Kratosa, niestety zbyt wiele informacji na razie nie otrzymaliśmy – fani serii mogą jedynie trzymać kciuki za powodzenie negocjacji. Jeszcze niedawno Sony zaznaczało, że adaptacja God of Wara nie powstaje, ale kolejne sukcesy amazonowych produkcji mogły przekonać firmę.

Nie jest to zresztą pierwsza próba nakręcenia ekranizacji serii. Kilkanaście lat temu przygotowaniem filmu „God of War” zajęło się Universal Studios, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze