3
23.11.2022, 18:55Lektura na 2 minuty

God of War Ragnarok: Gra jest największą premierą w historii Sony

Kratos ucieka konkurencji, wykręcając wyjątkowo imponującą sprzedaż w pierwszym tygodniu premiery.

Najnowszy God of War okazał się grą niemal idealną – oczywiście nie jest to żadna rewolucja, ale tytuł wystarczająco solidny, by został doceniony w growych plebiscytach (jak The Game Awards) i odpowiednio nagrodzony. Polską premierę zaburzyły nieco problemy z brakiem dubbingu, które zostały szybko naprawione, tymczasem w Wielkiej Brytanii Ragnarok zaliczył ogromny sukces.

Teraz okazuje się, że nie tylko na Wyspach najnowsza propozycja Santa Monica Studio spotkała się z entuzjastycznym odbiorem, ponieważ w pierwszy tydzień od premiery rozeszło się ponad 5 milionów kopii gry. To daje God of War Ragnarok pierwsze miejsce na podium najszybciej sprzedających się gier Sony i ustanawia rekord także dla całej serii gier o lekko zirytowanym Kratosie.

Poprzedni rekord należał do The Last of Us Part II – w pierwszy weekend po premierze sprzedano ponad 4 miliony egzemplarzy. God of War z 2018 też przez moment miał ten tytuł, jednak mówimy tu „tylko” o 3,1 milionach sztuk, a wynik został pobity niedługo później przez Marvel’s Spider-Man. Czy i tym razem Kratos zostanie zepchnięty z tronu przez Petera Parkera? Zobaczymy, bo Spider-Man 2 ciągle planowany jest na 2023 rok.

Pomimo świetnej sprzedaży, dobrej prasy i doskonałej reakcji graczy, jest w tej beczce (norskiego?) miodu łyżka dziegciu – twórcy raczej nie planują wydawania DLC, więc God of War Ragnarok w obecnej formie faktycznie jest zakończeniem tej opowieści. Reżyser gry zdradził niedawno, że chętnie zająłby się nową Castlevanią, a potem… Kto wie, być może Kratos będzie kontynuował swoją „mitologiczną” podróż, ale w innych krainach...


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1011

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze