9
12.11.2022, 09:45Lektura na 2 minuty

God of War Ragnarok to już absolutny hit! Najlepszy start w historii serii w UK

Dane na temat sprzedaży God of Wara pochodzą z Wielkiej Brytanii, gdzie firma GfK prowadzi listę bestsellerów gamingowych.

God of War Ragnarok jest w sprzedaży dosłownie kilka dni, a już możemy mówić o hicie. Firma GfK (która prowadzi dość unikalny na skalę światową, niezależny od wydawców ranking sprzedaży gier wideo) podaje, że najnowsza część zaliczyła w Wielkiej Brytanii lepszą premierę niż jakiekolwiek pozostałe.

Jak twierdzi cytowany przez portal GamesIndustry dyrektor korporacji Dorian Bloch:


[Już teraz wiemy, że] God of War Ragnarok zadebiutuje na pierwszym miejscu listy bestsellerów [...] Sprzedaż fizyczna już pierwszego dnia była wyższa niż pozostałych tytułów z serii przez tydzień po premierze.


Wow! Żaden God of War w historii serii nie osiągnął jeszcze takiego wyniku. Gracze naprawdę poważnie zainteresowali się nową propozycją od Sony. Co ciekawe, za 55% kopii odpowiadają łączone zestawy gry z konsolą. 

Warto tu wspomnieć, że poprzednia gra, wydana w 2018 roku na PS4, została pobita wtedy jedynie przez Fifę 19, Red Dead Redemption 2, Call of Duty: Black Ops 4 oraz Marvel's Spider-Mana. Ragnarok ma więc potencjał, aby wznieść się jeszcze wyżej, na przykład do „topki” trzech najlepiej sprzedających się gier. (O pokonaniu serii sportowej od EA nie ma raczej mowy, chociaż...?).

Niestety, w Polsce premierę zaburzył brak obiecanego przez Sony dubbingu, który przez pomyłkę dystrybucyjną wylądował na płytach dla innych krajów. Niektórzy gracze z całego świata donoszą też, że do ich kolekcjonerki nie spakowano... pudełka ani kodu.

Całe szczęście, że po pokonaniu tych ewentualnych problemów czeka na nas naprawdę świetna rozgrywka. Recenzenci z całego świata są zgodni – Ragnarok oferuje masę zabawy, a redakcyjny kolega Krigor w naszej recenzji zastanawia się, czy nie można wręcz mówić o grze roku. A gdybyście szukali pomocy w walce, rozwiązanie znajdziecie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze