7.06.2024, 08:03Lektura na 1 minutę

Google Gemini po polsku w telefonach z Androidem

Sztuczna inteligencja Google Gemini zadebiutowała nad Wisłą. AI zastępuje Asystenta Google w telefonach z Androidem.


Grzegorz „Krigor” Karaś

Co tu dużo mówić: Google Gemini nauczył się języka polskiego i można teraz samemu, na własnym telefonie, sprawdzić w praktyce, o co w tym wszystkim chodzi.


Jak pogadać z Gemini?

Sprawa jest prosta: wystarczy wywołać Asystenta Google, np. przytrzymując ekranowy przycisk Home w Androidzie, a następnie przebrnąć przez krótki kreator, gdzie przedstawiono informacje nt. działania programu oraz zakresu i czasu przechowywania danych (standardowo 18 miesięcy).

Google Gemini
Google Gemini

By skorzystać z nowego wynalazku giganta, trzeba – przynajmniej oficjalnie – mieć telefon wyposażony w co najmniej 4 GB pamięci RAM oraz system Android w wersji co najmniej 12. Czatbota można też pobrać ręcznie ze sklepu Google Play i spróbować zainstalować we własnym zakresie – według doniesień z sieci jest to możliwe również na słabszych urządzeniach.

Nową technologią możecie pobawić się bez większych obaw. Google Gemini potrafi rozpoznawać tekst, komendy głosowe oraz obrazy. Jeśli korzystanie z AI nie będzie wam odpowiadać, to w opcjach programu możemy w prosty sposób wrócić do poprzedniej wersji klasycznego asystenta.

Więcej informacji znajdziecie na blogu Google'a.


Czytaj dalej

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów605

Obserwujących23

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze