29.11.2023, 20:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Gothic 2 Classic: Premiera i nowe zwiastuny. Drewno jak nowe

Delikatnie spróchniały klasyk Piranha Bytes powraca. Odświeżona edycja Gothica 2 w 21. urodziny tytułu wylądowała na Nintendo Switchu.

Kto by się przejmował jakimś tam remakiem pierwszej Gothica, nawet jeśli jego twórcy dokładają wszelkich starań, by zapewnić wsparcie dla modów? Klasyka jest niezastąpiona, choć bywa mniej doskonała, niż wszyscy zapamiętaliśmy, o czym przekonali się tak fani Gothica z całego świata, kiedy odświeżona „jedynka” trafiła na Switcha. Wszystkie grzeszki nowej-starej wersji gry znajdziecie w recenzji Wokulskiego, ale wszyscy wiedzą, że seria miała jeszcze jedną (dobrą) odsłonę i kwestią czasu było, kiedy THQ Nordic przeniesie ją na konsolę Nintendo.

Poszło szybko: najpierw pojawiła się wzmianka, z kolei chwilę później pokazano pierwszy zwiastun. Co ciekawe, miesiąc później Gothic 2 mógł się pochwalić rekordem graczy na Steamie. Efekt zapowiedzi nowej wersji, czy to po prostu produkcja, która dobrze wchodzi o tej porze roku? Kilka dni później udostępniono pierwsze gameplaye, a dziś tytuł trafił na rynek. Oto Gothic 2 Classic, prężący drewniane muskuły na zwiastunie premierowym:

Opublikowano także drugi materiał z fragmentami gameplayu. Choć deklaracja działania „do 60 klatek na sekundę” brzmi śmiesznie, bo mówimy o grze obchodzącej dzisiaj swoje 21. urodziny, to dalej mamy do czynienia ze starym, dobrym Gothiciem 2 z kilkoma poprawkami.

Pierwsze opinie graczy sugerują, że tym razem aż takiej wtopy nie będzie, bo „dwójka” jest podobno lepiej przygotowanym portem. Recenzje pokażą, czy rzeczywiście to prawda, a gdybyście chcieli przekonać się sami już teraz, to Gothica 2 Classic dostaniecie w eShopie lub sklepie THQ za nieco za duże jak na dwudziestoleletnią grę pieniądze.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów966

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze