2
29.09.2023, 11:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Gothic Classic: Port na Switcha na premierowym zwiastunie

Wersja Gothica na Switcha właśnie zadebiutowała, a THQ Nordic prezentuje najważniejsze zmiany.

Prawdopodobnie wszyscy fani kultowego RPG autorstwa Piranha Bytes kierują teraz swe oczy w kierunku remake’u gry przygotowywanego przez  THQ Nordic. Ten zapowiada się naprawdę solidnie, biorąc pod uwagę udostępnione nam materiały oraz wieści z zakulisowych pokazów na tegorocznym Gamescomie. Jeśli dodamy do tego jeszcze informacje uzyskane z wywiadów z twórcami, to tworzy nam się obraz prawie idealnego remake’u.

Jednak tuż obok tego wielkiego projektu przemyka znacznie mniejszy, który dzisiaj ujrzał światło dzienne. Mówię oczywiście o porcie Gothica na konsolę Nintendo Switch. Jego wydawcą również jest THQ Nordic i to właśnie oni uraczyli nas zwiastunem premierowym gry, który tłumaczy zmiany i usprawnienia wprowadzone w tym porcie. Możecie go zobaczyć poniżej.

Czymś, co z pewnością ucieszy wszystkich fanów Gothica, będzie przebudowa interfejsu użytkownika. Nie ma co ukrywać, ten oryginalny był toporny i niezwykle irytujący. THQ Nordic całkowicie odświeżyło wygląd i działanie ekwipunku. Przedmioty nie pojawiają się już w pojedynczej kolumnie, tylko na siatce, co sprawia, że ekwipunek jest znacznie łatwiejszy do przeglądania. Dodatkowo zostały one skategoryzowane, więc nie trzeba już będzie przekopywać całego plecaka, żeby znaleźć jeden konkretny miecz czy miksturę.

Odświeżenia doczekało się również okienko czarów. W wersji na Switcha będziemy mogli przypisać zaklęcia do koła czarów, by potem szybko wybrać potrzebny nam podczas walki urok. Oprócz tego wprowadzono małe, podręczne menu, które pozwoli nam szybko używać  najpotrzebniejszych przedmiotów za pomocą strzałek. Dodatkowo wszystkie mapy są teraz zebrane w jednym poręcznym menu.

Przeniesienie Gothica na nową platformę daje twórcom możliwość wprowadzenia rzeczy, które na PC były zwyczajnie niemożliwe. Dzięki switchowym Joy-Conom, które rejestrują ruch, będziemy w stanie walczyć  wykonując faktyczne wymachy rękami. Ciekawa opcja, która z pewnością zwiększy poziom immersji.

A teraz coś naprawdę świetnego: wszystkie te usprawnienia (poza oczywiście sterowaniem Joy-Conami) trafią również do oryginalnej wersji gry na PC. Jeśli chcecie zapoznać się z pełną listą zmian, to znajdziecie ją TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów147

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze