2
18.09.2023, 09:45Lektura na 2 minuty

Gothic Remake: Twórcy chcą dać wsparcie moderom, ale silnik może nie pozwolić

Alkimia Interactive chciałaby zapewnić wsparcie moderom w Gothic Remake, ale restrykcje Unreal Engine 5 mogą stanąć na drodze. Twórcy nie chcą niczego obiecywać.

Pod koniec sierpnia dowiedzieliśmy się – albo raczej: dostaliśmy potwierdzenie plotek – że Gothic Remake jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2024 roku. Twórcy pokazują nam coraz więcej: niedawno mogliśmy zobaczyć wygląd Kruka i potem Nyrasa, z kolei jeszcze wcześniej dostaliśmy nowy zwiastun, który następnie doczekał się fanowskiego polskiego dubbingu. Odbył się nawet cały pokaz, z którego wyciągnęliśmy sporo nowych informacji – w tym potwierdzenie plotek z pierwszego zdania i tę, którą widzicie już w tytule newsa.

W zasadzie to podzielił się nią serwis DualShockers, publikując artykuł z pokazu po rozmowie z developerami z Alkimia Interactive. Poruszony tam jest temat modów – dla wszystkich ich twórców mam chyba dość słodko-gorzką wiadomość. Z jednej strony Reinhard Pollice, reżyser i producent wykonawczy remake'u, przyznał, że bardzo by chciał zapewnić wsparcie moderom. To m.in. dlatego, że docenia i rozumie znaczenie tej społeczności w tworzeniu gier. Nawet, jak przyznał, sam kiedyś próbował zrobić moda do oryginalnego Gothica, który okazał się większy niż Skyrim (jego słowa). Niestety, projekt spalił na panewce.


Zrobiliśmy coś w rodzaju zamkniętej wersji beta. Mieliśmy ludzi, którzy sprawdzali, czy podróżowanie po mapie jest w pełni możliwe, w końcu ostatecznie zrobiliśmy około 11 większych lokalizacji. Były w miarę OK pod względem rozgrywki, ale kiedy zdaliśmy sobie sprawę, ile więcej pracy i ludzi będziemy potrzebować, poddaliśmy się.


Reinhard Pollice

Niestety, z drugiej strony pomimo najszczerszych chęci, zapewnienie moderom wsparcia może się okazać mocno problematyczne przez politykę samego Epic Games. Gothic Remake powstaje bowiem na Unreal Enginie 5, które w sprawie fanowskich modyfikacji jest dość restrykcyjne.


Istnieje pewne ograniczenie, że musisz przestrzegać zasad Epic Games dotyczących umożliwienia modowania gier, a jest to szczególnie istotne w przypadku edycji poziomów. Nie możemy obiecać przed premierą, że będziemy wspierać modowanie, ale bierzemy to pod uwagę.


Reinhard Pollice

Przypominam, że Gothic Remake ukaże się w przyszłym roku na PC, PS5 oraz Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze