2
31.08.2023, 13:00Lektura na 2 minuty

Gothic 1 Remake: Znana postać pokazana na nowej grafice

Tym razem to tajemnicza sylwetka stojąca na tle Górniczej Doliny.

Pierwszy Gothic to gra uznawana u nas za szczególnie kultową. Nic więc dziwnego, że informacja o przygotowywaniu jej remake’u przez THQ Nordic oraz Alkimia Interactive wywołała powszechną ekscytację polskich graczy. Niedawno z okazji 20-lecia dodatku do drugiej odsłony serii, Nocy Kruka, twórcy udostępnili grafikę prezentującą wygląd tytułowego antagonisty. Jeszcze wcześniej otrzymaliśmy nowy trailer ukazujący Stary Obóz w pełnej krasie. Teraz pokazano zrzut z gry przedstawiający znanego nam osobnika. Możecie go zobaczyć poniżej.

Na tle Górniczej Doliny widzimy tajemniczą postać z włosami związanymi w kucyk. Niektórzy spekulowali, że może to być główny bohater, czyli Bezimienny, jednak te domysły zostały rozwiane przez samych twórców. Początkowo grafika pojawiła się na niemieckim kanale discordowego serwera Gothic Community. Menedżer ds. społeczności z Alkimia Interactive potwierdził jej autentyczność.

Jak wspomniałem wcześniej, wśród graczy zawrzała dyskusja co do tożsamości postaci na zdjęciu. Ostatecznie jej tożsamość potwierdził producent wykonawczy gry, Reinhard Pollice, gdy grafika trafiła na niemieckie forum World of Gothic. Zdradził, że jest to Nyras, nowicjusz z Obozu Bractwa i pierwsza ofiara Śniącego. Na potrzeby pokazu na Gamescomie twórcy przygotowali dla bohatera „mały prolog”, który został pokazany na konferencji. Obejmuje on czasy, gdy Nyras był nowy w Kolonii i jeszcze nie dołączył do Bractwa.

Remake pierwszego Gothica ma ukazać się w przyszłym roku na PC, PlayStation 5 oraz Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów89

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze