7.02.2023, 15:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Gothic II: Historia Neka – Fani zapowiedzieli moda niespodziankę

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jakim człowiekiem był Nek? Co robił, zanim trafił do tej zimnej jaskini i został tam na dobre? Jeśli tak, to mamy dla was dobrą wiadomość.


Marcin Hołowacz

Nieoficjalne modyfikacje do Gothica cieszą się sporym powodzeniem i często zadziwiają swoją jakością. Za przykład mogą posłużyć choćby Kroniki Myrtany, które podbiły serca niezliczonej ilości graczy, a na Steamie mają przytłaczająco pozytywne oceny. To w połączeniu z powszechną nostalgią odczuwaną do Gothica sprawia, że trudno się dziwić niesłabnącej chęci tworzenia kolejnych modów do legendarnej produkcji studia Piranha Bytes.

Historia Neka

Historia Neka to darmowa modyfikacja do gry Gothic II: Noc Kruka tworzona przez Silver Ore Team. Zespół pasjonatów zdecydował się na rozwinięcie wątku Neka, którego smutne losy były prawdziwym szokiem dla niejednego śmiałka starającego się rozwiązać sprawę jego zaginięcia. Czy potrawka z chrząszcza jest warta utraty ludzkiego życia? Czy tej tragedii można było uniknąć? Wybaczcie, odleciałem trochę myślami.

W tej chwili liczy się tylko fakt, że w modyfikacji od Silver Ore Team przyjdzie nam się wcielić w tytułowego Neka. To rozdarty człowiek, który niekoniecznie pochwala metody powszechnie stosowane w Starym Obozie. Historia ukaże nam Górniczą Dolinę na dwa lata przed pojawieniem się Bezimiennego, a wszystko ma być utrzymane w szarym i ponurym klimacie, tak dobrze znanym fanom gry.

Historia Neka pozwoli na podejmowanie decyzji o większym lub mniejszym znaczeniu, a w tym również na odwiedzenie kilku lokacji, które nie były dostępne w zwykłym Gothicu. Podobno zadania poboczne mają być satysfakcjonujące, a twórcom zależy na tym, żeby nie sprawiały wrażenia sztucznych wypełniaczy, służących jedynie do napompowania czasu rozgrywki niskim nakładem pracy. Potencjalnych zalet i usprawnień pojawi się więcej i będziemy się o nich dowiadywać dzięki regularnym aktualizacjom o postępach prac.

Projekt uwzględnia także etap skupiający się na nagraniu możliwie najlepszego dubbingu, lecz zorganizowanie specjalizującej się w tym grupy będzie miało miejsce trochę później. Kiedy premiera? Za wcześnie, aby o tym mówić, bo mod jest na etapie wczesnych prac. Na koniec warto zaznaczyć, że Silver Ore Team wciąż poszukuje chętnych ludzi do wsparcia Historii Neka. Korzystając z okazji, przypominamy również o tym, że jakiś czas temu twórcy Gothic Remake odpowiedzieli na najczęściej zadawane pytania.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze