6
6.04.2023, 11:15Lektura na 1 minutę

Gothic: Muzyka ze Starego Obozu zagrana na nowo. Przez orkiestrę

Heroes Orchestra rozpieści nas w tym roku muzyką z serii Gothic we własnych aranżacjach. Pierwszy efekt tych zapowiedzi już jest gotowy.


Barnaba „b-side” Siegel

Oj, to będzie ciężki okres dla tych, którzy nie cierpią Gothica. Nie dość, że wszelkie newsy z obozu Gothic 1 Remake czy klasycznych wersji gry cieszą się szaloną popularnością, to jeszcze moderzy szaleją (Kroniki Myrtany doczeka się wersji 2.0 swojego dzieła, inne ekipy też zapowiadają swoje modyfikacje), to jeszcze polska Heroes Orchestra zarzuci nas szeregiem muzycznych przeróbek.

Ledwie kilka dni temu zapowiedzieli, że "w tym roku [będzie] więcej Gothica", a już dziś pokazali pierwszy kawałek. Oto muzyka ze Starego Obozu w nowej aranżacji:

To nie pierwszy raz, gdy Heroes Orchestra nagrała muzykę z "najlepszego RPG w historii wszechświata". Już cztery lata temu zarejestrowali utwór "Vista Point" z Gothica 3, a w ich internetowych zbiorach znajdziecie też motyw "Khorinis" z "dwójki".

Tym samym zespół powoli przestaje być Orkiestrą Heroes of Might and Magic, a coraz bardziej staje się Orkiestrą Herosów Na Jakich Nie Zasłużyliśmy.

Czekamy na kolejne nagrania. Wedle Facebookowej zapowiedzi w planach jest nagranie motywów muzycznych z Ishtar, głównej siedziby asasynów z Gothica 3 oraz obozu pirackiego z Gothica 2.

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

Jestem szefem działów online w CD-Action. O gierkach piszę od 20 lat od gazetki szkolnej i fansite'ów, przez Playa, Komputer Świat Gry, Gamezillę, Gamikaze, Rzeczpospolitą, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl, po bycie redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów130

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane