9
20.03.2023, 08:15Lektura na 2 minuty

Gothic Remake na screenie prosto z rozgrywki. Oto Stary Obóz

Nie możecie się doczekać remake'u pierwszego Gothica? To pewnie chętnie zobaczycie screena z odnowionego Starego Obozu.

Gothic 1 Remake pozostaje jedną z najbardziej wyczekiwanych premier, szczególnie w naszym kraju, gdzie dzieło studia Piranha Bytes otaczane jest niemałym kultem. Przygotowująca odnowioną wersję Alkimia Interactive regularnie udostępnia nam nowe materiały z gry, takie jak szczegóły przebudowanego systemu magii czy rendery powracających przeciwników. Tym razem możemy rzucić okiem na nowego screena z remake'u pierwszego Gothica.

Wszystko za sprawą dziennikarza austriackiego portalu Der Standard, który udał się do studia Alkimia Interactive w Barcelonie i oprócz przepytania Reinharda Pollice'a, producenta remake'u, udało mu się też zrobić zdjęcie monitora, na którym odpalony był Gothic 1 Remake. Dzięki temu możemy się przekonać, jak gra wygląda w akcji, a nie na przygotowanych przez marketingowców renderach.

Gothic 1 Remake
Nowy screen z remake'u Gothica (źródło: Der Standard)

Na zdjęciu możemy zobaczyć okolicę bramy do zamku w Starym Obozie. Jeśli screen skojarzył wam się z fanowską twórczością na Unreal Enginie, to nie jesteście dalecy od prawdy: w końcu Gothic 1 Remake także powstaje na tym silniku i nawet na pasku zadań widocznym na zdjęciu widać jego ikonkę. Niestety, nie dostaliśmy więcej podobnych materiałów.

W dalszym ciągu nie znamy też konkretów odnośnie do premiery remake'u Gothica. Z całą pewnością możemy już przyjąć, że zeszłoroczny wyciek daty nie znajdzie żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Pozostaje cierpliwie czekać, wypatrywać nowych materiałów i ewentualnie przeczytać sobie, jak to odnowienie powinno wyglądać według B-side'a.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1437

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane