2
24.06.2022, 13:54Lektura na 3 minuty

Gra planszowa Heroes III: Na Pyrkonie pokazano "demo"

Szczęśliwcy, którzy mieli okazję zagrać w planszówkę Heroes of Might and Magic III, wypowiadają się o niej bardzo pozytywnie.

Być może już to doskonale wiecie, a może jeszcze wcale nie, ale powstaje planszowa adaptacja kultowego Heroes of Might and Magic III. Za projekt odpowiada Jakub Olekszyk i Archon Studio, ale przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na jego premierę. W listopadzie tego roku Heroes of Might and Magic III: The Board Game ma trafić na Kickstartera, gdzie zapewne będzie cieszyć się niemałym zainteresowaniem, znając fanów nieśmiertelnych Heroesów III.


Heroes of Might and Magic III: The Board Game – Jak będzie wyglądała rozgrywka?

Planszowa rozgrywka ma przypominać tę, którą doskonale znamy z komputerów. Na początku będziemy znali tylko najbliższą okolicę naszego zamku, a dopiero w następnych turach będziemy odkrywać dalsze części mapy za pomocą dokładania kolejnych heksagonalnych elementów. W zamkach będziemy oczywiście rozbudowywać naszą armię, a rekrutowane jednostki będą reprezentowane przez szczegółowe figurki oddziałów znanych z pecetowej gry.

Heroes of Might and Magic III: The Board Game
Heroes of Might and Magic III: The Board Game

Równie ważne jak rozbudowa armii będzie także rozwijanie naszego bohatera. Nie tylko będziemy awansować go na wyższe poziomy, lecz także wyposażać w nowe artefakty i używać zaklęć pogrupowanych w cztery szkoły magii. Wbrew pozorom w dalszym ciągu piszę o grze planszowej – po prostu jej zasady będą naprawdę bardzo zbliżone do tego, za co pokochaliśmy Heroesów.


Heroes of Might and Magic III: The Board Game – Pierwsze opinie

Choć do premiery planszówki na podstawie Heroesów III zostało jeszcze sporo czasu, pewna grupa szczęśliwców miała okazję już ją przetestować. Chodzi o bywalców Pyrkonu, którzy w trakcie tegorocznej edycji mogli przetestować wersję demonstracyjną gry. Jak przyznaje sam twórca, Jakub Olekszyk, zainteresowanie grą było ogromne, a feedback zebrany od testerów zapewnił mu wiele cennych informacji.

Jednym z testerów był Michał Tukan, twórca planszówek z Czacha Games, który podzielił się swoją opinią na forum Board Game Geek:


Gra idzie w bardzo dobrym kierunku. Podoba mi się mechanizm odkrywania heksów i eksploracja mapy. Podział tur graczy również wydaje się być dość dobrze zbilansowany pod względem czasowym. Popracowałbym jeszcze nad trybem walki. Na ten moment jest on po prostu dobry, ale chyba nie do tego dąży ta gra, prawda? Może są jakieś możliwości wplecenia w nią jakichś dodatkowych smaczków rodem z digitalu. Jakby nie było - z przykrością odszedłem od stołu po 50 minutach, bo miałem ochotę pograć dłużej, znacznie dłużej.


Wśród innych opinii pojawiło się m.in. poparcie dla wyboru figurek zamiast kart. Inny gracz zwrócił jednak uwagę, że mogłyby one być mniejsze – w obecnej wersji będą się zapewne wiązały z wielkim pudełkiem wymagającym sporo miejsca. Nie zmienia to jednak faktu, że planszówka została bardzo ciepło przyjęta i z ciekawością będziemy wypatrywać kolejnych informacji na jej temat.

Tymczasem nie zapominajcie o naszym Pucharze Polski w Heroes III by CD-Action! Do sierpnia rozgrywany będzie Prolog, czyli dwa turnieje wstępne. Wkrótce kolejne informacje o Pucharz, w tym o puli nagród.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów814

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane