1
2.06.2022, 08:01Lektura na 4 minuty
CD-Action

Startuje Puchar Polski w Heroes III by CD-Action!

Jako CD-Action wspólnie z H3.GG odpalamy kolejny turniej na wielką skalę. Przebieg, zasady, terminy, nagrody – o wszystkim przeczytacie poniżej. Prezentujemy także terminarz Pucharu Polski w Heroes III.

1 czerwca ruszamy z wieloetapowym przedsięwzięciem, jakim będzie zapowiadany niedawno Puchar Polski w Heroes III. To kolejne wielkie wydarzenie – po finale Mistrzostw Świata w Heroes III – jakie mamy przyjemność organizować jako CD-Action wspólnie z H3.GG.

Heroes III Mistrzostwa Świata - Wielki Finał
„Arytmetyczny” i „Szopa666”, czyli wicemistrz i mistrz świata w Heroes III z 2022 roku.

Eliminacje do turnieju rozpoczniemy we wrześniu 2022, a zdobywcę pucharu poznamy po Wielkim Finale, który odbędzie się w maju 2023. Ale do jesieni atrakcji nie zabraknie. Już teraz ruszamy z rozgrzewką – Prologiem do Pucharu Polski w Heroes III. Oto najważniejsze informacje.

Udział we wszystkich etapach Pucharu Polski jest darmowy i dostępny wyłącznie dla osób przebywających na terenie Polski. Poniżej przedstawiamy terminarz i szczegóły dotyczące każdego etapu.

Puchar Polski w Heroes III by CD-Action roadmapa
Puchar Polski w Heroes III by CD-Action – roadmapa.

Puchar Polski w Heroes III by CD-Action: Prolog

Pierwszą fazę stanowi Prolog, na który składają się dwa turnieje inauguracyjne: Turniej Jebus Cross(*) oraz Turniej Blitz. Do każdego z nich będzie mogło zapisać się maksymalnie 256(**) graczy, a w obu turniejach dla pierwszych trzech miejsc przewidujemy pakiety nagród (gier i gadżetów gamingowych) od naszego partnera. Nagrody zostaną rozdane także w ramach licznych konkursów oraz za osiągnięcia, które wybiorą streamerzy oraz sędziowie z H3.GG.

Turniej Jebus Cross (JC)

Zapisy do pierwszego turnieju w ramach Pucharu Polski w Heroes III by CD-Action: Prolog – możliwe tylko poprzez stronę www.h3.gg – zaczynają się już i potrwają do 8 czerwca. W dniu zakończenia zapisów wylosowane zostaną również grupy, a terminy spotkań ustalane będą za pośrednictwem Discorda H3.GG. Finał turnieju JC rozpocznie się w sierpniu 2022, a oprócz nagród rzeczowych (gier i gadżetów gamingowych) zwycięzca będzie miał zagwarantowane miejsce w fazie finałowej Pucharu Polski w Heroes III.

heroes 3 jebus cross
„Pustynia”, na której dochodzi do finalnego starcia zawodników na szablonie JC.

Jebus Cross to najbardziej znany na świecie szablon do rozgrywek sieciowych; rozegrano na nim wiele dotychczasowych zawodów, w tym wiele map w ramach Mistrzostwa Polski. Regulamin turnieju znajdziecie w tym miejscu.

(*) Jebus Cross nie jest polską nazwą, a jej pierwszy człon wziął się z serialu „Simpsonowie”.

(**) Ze względu na spore zainteresowanie zwiększyliśmy maksymalną liczbę graczy do 256.

Turniej Blitz

Zapisy do Turnieju Blitz (w tym wypadku również odsyłamy na stronę www.h3.gg) rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do 15 czerwca. Również 15 czerwca wylosowane zostaną grupy, a terminy spotkań ustalane będą za pośrednictwem Discorda H3.GG. Finał turnieju Blitz będzie miał miejsce także w sierpniu 2022 oraz analogicznie do Turnieju JC – oprócz nagród rzeczowych (gry i gadżety gamingowe) zwycięzca będzie miał zagwarantowane miejsce w fazie finałowej Pucharu Polski w Heroes III.

W ramach Blitza grać będziemy na klasycznych szablonach (6lm10a, h3dm1, Nostalgia, Diamond i mt_King), ale ze znacznie skróconym czasem, jaki każdy z graczy może przeznaczyć na rozgrywanie kolejnych tur czy prowadzenie bitew.


Puchar Polski w Heroes III by CD-Action

Oba turnieje stanowią wstęp do wielkiego wydarzenia, jakim będzie Puchar Polski w Heroes III. Rozpoczęcie fazy eliminacyjnej do niego planujemy na wrzesień 2022. Aktualnie przewidujemy, że faza ta potrwa od września do grudnia, w zależności od tego, ile osób zgłosi się do turnieju. Zapisy do udziału w Pucharze Polski w Heroes III rozpoczną się na przełomie sierpnia i września, po zakończeniu Prologu.

Zgodnie z obecnym harmonogramem przewidujemy, że faza finałowa Pucharu Polski w Heroes III rozpocznie się w styczniu 2023 i potrwa do maja. I również tym razem zaplanowaliśmy Wielki Finał, który zorganizujemy z jeszcze większym rozmachem niż w przypadku Mistrzostw Świata. Na pewno możecie spodziewać się transmisji z profesjonalnego studia esportowego, a dla społeczności Heroes III nie zabraknie też dużego meetupu.

heroes III mistrzostwa świata
Za przebieg rozgrywek i sędziowanie odpowiedzialne będą osoby z organizacji H3.GG. Głównym sędzią Pucharu Polski będzie „kesZu” (na zdjęciu po lewej).

To wszystko? Z pewnością nie. Jesteśmy w trakcie ustalania kolejnych atrakcji, a także puli nagród dostępnych w finałach Pucharu Polski. Jeszcze w tym miesiącu spodziewajcie się ogłoszenia wyjątkowego partnera, który będzie towarzyszył całej imprezie.

A może chcielibyście zagrać, ale nigdy nie próbowaliście rywalizacji online? Spokojnie. Przeznaczone dla nowicjuszy porady znajdziecie niebawem na cdaction.pl, a stosowny artykuł także w nadchodzącym CD-Action 04/2022.

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

Jestem szefem działów online w CD-Action. O gierkach piszę od 20 lat od gazetki szkolnej i fansite'ów, przez Playa, Komputer Świat Gry, Gamezillę, Gamikaze, Rzeczpospolitą, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl, po bycie redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów130

Obserwujących16
Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.7
Platformy
PC
Gatunek
strategia
Producent
New World Computing
Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane