2
23.05.2022, 12:15Lektura na 2 minuty

Heroes III: Co dalej z nowym miastem? Twórcy HOTA odpowiadają

Heroes 3, jak wiemy, prowadzi drugie życie dzięki społeczności. A ta w zasadzie nie odpala gry bez modyfikacji HOTA, która wprowadziła tonę drobnych zmian, lobby do gry online i nowe miasto - Cove. A co z westernowym Factory? Prędko go nie zobaczymy.

Screeny i krótkie nagrania z Factory możemy podziwiać od lat. Znamy też niemal wszystkie jednostki, jakie zobaczymy w nowym zamku. Niestety, premiera aktualizacji Horn of the Abyss, najważniejszego moda do Heroes of Might and Magic III, jest od dawna przesuwana. Największym ciosem dla zespołu HOTA i fanów była śmierć Docenta Picolana, lidera zespołu zajmującego się modyfikacją. Twórca i kompozytor odszedł nagle w listopadzie 2020 roku.

Zespół tworzący Horn of the Abyss przyrzekł, że aktualizację wprowadzającą Factory dokończą, ale potrzebują na to sporo czasu. Nie zobaczyliśmy jej w 2020, nie zobaczyliśmy w 2021 i fani Heroesów III liczą, że w końcu doczekamy się w tym roku. Tak się może jednak nie stać.

Na jednym z rosyjskojęzycznych forów wypowiedział się don_ko, jeden z członków HOTA Team, odpowiedzialny przede wszystkim za oprawę graficzną. We wpisie 21 maja napisał:


Tego lata – zdecydowanie nie. A później trudno ocenić.


Wyjaśnił też, że raczej zrezygnują z tradycyjnego wydania aktualizacji w Nowy Rok. Pozostaje więc trzeci kwartał 2022 roku albo kolejne już przesunięcie wydania Factory na następny rok.

Heroes III horn of the abyss factory
Mod Horn of the Abyss do Heroes III. Widok miasta Factory

Don_ko dodał też, że animowany ekran miasta jest gotowy w 98% oraz że nastąpiły zmiany w pierwotnym planie współpracy z Paulem Anthonym Romero, kompozytorem muzyki do całej serii HoMM, który miał stworzyć także utwór do nowej wersji HOTA. Jakie to zmiany, tego dowiemy się później.


Czytaj dalej

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

Jestem szefem działów online w CD-Action. O gierkach piszę od 20 lat od gazetki szkolnej i fansite'ów, przez Playa, Komputer Świat Gry, Gamezillę, Gamikaze, Rzeczpospolitą, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl, po bycie redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów135

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze