10.06.2022, 12:00Lektura na 2 minuty
CD-Action

Puchar Polski w Heroes III. Pierwsze mecze i pierwsza niespodzianka

Zapisy do pierwszego turnieju zakończone, teraz czas na kolejną fazę w ramach Prologu do Pucharu Polski w Heroes III by CD-Action.

Imprezę Puchar Polski w Heroes III podzieliliśmy na dwie zasadnicze części: główną i Prolog. Zanim rozpoczniemy eliminacje do finałów, na "rozgrzewkę" zaproponowaliśmy dwa krótsze turnieje – Jebus Cross oraz Blitz.

– Zapisy do turnieju Jebus Cross w Prologu do Pucharu Polski Heroes III by CD-Action dobiegły końca. Chęć udziału wyraziło aż 231 osób, co znacznie przewyższyło moje oczekiwania – mówi Michał "keSzu" Baranik, szef H3.GG.

Puchar Polski w Heroes III by CD-Action
Puchar Polski w Heroes III by CD-Action

Za nami już 21 rozegranych spotkań i... pierwsze zaskoczenie. Aktualny wicemistrz świata w Heroes III, Arytmetyczny, przegrał swoje pierwsze spotkanie z mniej doświadczonym graczem o nicku AksOlek. Tymczasem 8 czerwca rozpoczęły się zapisy do kolejnego turnieju wstępnego, który będzie prowadzony równolegle do JC – Blitz.

Heroes III puchar polski turniej
Ostatnie starcie Arytmetycznego z AksOlkiem

– To turniej rozgrywany szybszych timerach niż zwykle, co oznacza, że każdy z graczy ma mniej czasu na rozegranie swojej rundy czy bitwy niż przy klasycznych rozgrywkach – dodaje keSzu. – Jest to poniekąd "eksperyment", nigdy wcześniej nie próbowaliśmy organizować całych turniejów w takim formacie. Myślę jednak, że dzięki presji czasu na zawodnikach mecze mogą być znacznie bardziej ekscytujące i ciekawe dla nowicjuszy, którym ciężko jest oglądać batalie ciągnące się nawet po 6 godzin.

Do turnieju Blitz można zapisać się do 15. czerwca wyłącznie poprzez stronę www.h3.gg, a komunikacja między graczami odbywa się na Discordzie H3.GG. Zwycięzcy obu turniejów będą mieli zagwarantowane miejsce w fazie finałowej Pucharu Polski w Heroes III by CD-Action.

Nie każdy mecz z turniejów w ramach Prologu będzie streamowany, ale wybrane starcia obejrzycie m.in. na kanałach streamerów: keSzu, Inomagic, Fantom, Tyranuxus, Arytmetyczny, szopa666 i Dawidu91.

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

W CDA od czerwca 2021, jestem szefem działów recenzji i publicystyki. O gierkach piszę od 2002 roku: gazetka szkolna, fansite'y, Play, Komputer Świat Gry, Gamezilla, Gamikaze, Rzeczpospolita, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl. Byłem redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów68

Obserwujących14

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane