2
25.03.2022, 09:30Lektura na 2 minuty

Gran Turismo 7: Twórcy przepraszają graczy i obiecują naprawę balansu gry

Polyphony Digital obiecało graczom milion kredytów rekompensaty i zapowiedziało na kwiecień kolejne patche do Gran Turismo 7.


Jakub „rajmund” Gańko

Napisać, że ostatnia aktualizacja Gran Turismo 7 namieszała w balansie gry, to jak nic nie napisać. Frustracja graczy sięgnęła takiego poziomu, że zdecydowali się na używanie specjalnego skryptu do farmienia waluty w grze. Można było się spodziewać, że Polyphony Digital wkrótce zablokuje taką możliwość, ale w najnowszym wpisie na blogu Sony sam Kazunori Yamauchi, twórca serii, przeprasza graczy i obiecuje, że sytuacja ulegnie poprawie.

Japończyk zdaje sobie sprawę, że aktualizacja nie poszła po myśli graczy i dlatego oferuje rekompensatę (co prawda dość niewielką - zwłaszcza w obliczu wspomnianego skryptu - ale niech będzie, że chce dobrze).


Wiemy, że nie takich doświadczeń w Gran Turismo się spodziewaliście i dlatego w ramach gestu dobrej woli oferujemy bezpłatny pakiet 1 mln kredytów dla wszystkich, którzy posiadali cyfrową lub fizyczną kopię grę przed 25 marca. Wkrótce zobaczycie ją na swoich kontach - pamiętajcie tylko, aby zalogować się po jej odbiór przed 25 kwietnia.


Już na początku kwietnia do gry trafi kolejna spora aktualizacja, która zwiększy liczbę wyścigów i naprawi balans nagród w taki sposób, by wszyscy gracze na tym zyskali. Zmiany dotkną m.in. nagród w późniejszych światowych torach, które zostaną zwiększone średnio o ok. 100% i wyścigów online. Dodane zostanie także osiem godzinnych wyścigów wytrzymałościowych.

Do końca kwietnia ukażą się kolejne patche, które dodadzą nowe samochody i trasy, a także naprawią pomniejsze błędy. Ale to nie koniec! Yamauchi odniósł się także do długofalowego rozwoju Gran Turismo 7. W późniejszym czasie możemy spodziewać się kolejnych nowości, w tym 24-godzinnych wyścigów wytrzymałościowych, możliwości sprzedaży aut oraz zwiększenia wysokości limitowanych czasowo nagród.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1823

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze