4
18.05.2022, 17:00Lektura na 2 minuty

GreedFall 2: Dying World – Zapowiedziano kontynuację RPG akcji

Developerzy z francuskiego studia Spiders oficjalnie potwierdzili, że pracują nad drugą częścią swojego sztandarowego hitu. Premiera zaplanowana jest na rok 2024.


Piotr „SteamPunker” Konopnicki

GreedFall 2 pod względem fabularnym będzie prequelem. Jego akcja toczyć się będzie trzy lata przed wydarzeniami znanymi z poprzedniczki. Gracze wcielą się w postać tubylca z Teer Fradee (tajemniczej wyspy znanej z pierwszej części), który zostaje porwany ze swojej ojczyzny. Kolonizatorzy, którzy wzięli bohatera do niewoli, dostarczą go swojej ojczyzny – kontynentu Gacane. W ostatnim czasie przez to miejsce przetoczyła się wojna, a ludzkość została zdziesiątkowana przez tajemniczą zarazę Malichor.

Alain Falc, prezes Nacon, nie kryje ekscytacji związanej z ogłoszeniem GreedFalla 2.


Wielu fanów na całym świecie prosiło o tę kontynuację, a my cieszymy się, że możemy ją ujawnić. Fani z pewnością ją pokochają. Mamy nadzieje, że tytuł również spodoba się nowym odbiorcom i wszystkim miłośnikom erpegów ze wspaniałą fabułą.


Alain Falc

Założyciel i jednocześnie dyrektor Spiders, Jehanne Rousseau, dodał swoje trzy grosze.


W nowym rozdziale uniwersum GreedFalla gracze będą mogli odkrywać stary kontynent z jego większym i bardziej różnorodnym środowiskiem. Spotkają oni nowych towarzyszy oraz frakcje i mam nadzieję, że przeżyją niezapomniane przygody.


Jehanne Rousseau

Z ujawnionych do tej pory informacji można założyć, że rozgrywka będzie zbliżona do pierwszego GreedFalla. Naszym zadaniem będzie krążenie między różnorodnymi stronnictwami, eksplorowanie mapy z towarzyszami czy walka z taktycznym sznytem. Chociaż premiera GreedFall 2 jest zaplanowana na 2024 rok, obecnie nie wiadomo, czy ominie poprzednią generację konsol (PS4 oraz Xbox One). Możliwe, że sytuacja będzie wyglądała podobnie, jak w przypadku Gotham Knights, kiedy stosunkowo niedawno dowiedzieliśmy się, iż trafi wyłącznie na „current geny".

GreedFall
GreedFall

Nacon wraz z Spiders ogłosili, że jedynka do tej pory sprzedała się w liczbie ponad dwóch milionów kopii. Warto przypomnieć, że GreedFall to nie jedyny projekt w rękach deweloperów. W zeszłym roku zapowiedziano Steelrising – RPG w stylu soulslike.

Redaktor
Piotr „SteamPunker” Konopnicki

Psychofan SteamPunku, dla którego nie ma „za trudnych” gier. Z zamiłowania strateg, z przekonań – lokalny patriota.

Profil
Wpisów22

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane