5
23.09.2022, 08:45Lektura na 2 minuty

GTA IV: Definitive Edition – Ogromny mod zdjęty przez naruszenie praw autorskich

Nie wiadomo, kto tym razem stoi za zgłoszeniem, ale pozostałe mody autora do innych odsłon Grand Theft Auto na razie są bezpieczne.

W momencie, w którym oczy wszystkich zwrócone były w stronę Rockstara i opublikowanych materiałów z GTA VI, okazało się, że tuż pod naszymi nosami wydarzyła się kolejna tragedia dotycząca moda i jego użytkowników. A konkretnie chodzi o niezłą kobyłę, którą gracze kojarzą pod nazwą: GTA IV: Definitive Edition.

Mod został zdjęty z powodu, a jakże, naruszenia praw autorskich. Nie wiadomo, kto konkretnie za tym stoi, bo zgłoszenie było anonimowe, ale raczej nikt by się nie zdziwił, gdyby wyszło na jaw, że to Rockstar lub Take-Two. W końcu ten drugi powszechnie znany jest nie tylko z wydawania gier, ale także uprzykrzania życia wszelkim moderom, jak ostatnio miało to miejsce z Rossem – twórcą modów VR. Raz nawet pozwano współtwórcę GTA za to, że mówił o GTA.

Kiedy DEP (Definitive Edition Project) podzielił się przykrą informacją na Twitterze, nawet nie krył zdziwienia, a wręcz wiedział, że ten dzień kiedyś nadejdzie. Niestety zmuszony był usunąć ze swojej strony wszystko, co jest powiązane z GTA IV. Zgłoszenie dotarło do twórcy na dzień przed ogromnym wyciekiem materiałów z GTA VI.

Może jeszcze warto zwrócić uwagę, czym w ogóle GTA IV Definitive Edition jest. W skrócie była to kolekcja wielu modów – w tym również tych autorskich od DEP, ale nie tylko – które poza dodawaniem zawartości, między innymi naprawiały błędy i poprawiały szatę graficzną.

Mimo wszystko są jakieś dobre wieści: choć modyfikacja do GTA IV została już usunięta przez autora, tak te do poprzednich części wciąż są możliwe do pobrania. Każdą z nich znajdziecie na oficjalnej stronie Definitive Edition Project. Zainteresowanym polecam nie zwlekać, nawet jeśli Rockstar i Take-Two zapewne mają w tym momencie ważniejsze sprawy na głowie.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów553

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane