13
18.09.2022, 08:30Lektura na 2 minuty
Wideo

GTA VI: Na forum wyciekły klipy z rozgrywki i screeny [AKTUALIZACJA]

Albo to solidnie dopracowany klon GTA stworzony przez fanów, albo pierwszy, poważny przeciek z właściwej gry.


Michał „Perzi” Perzanowski

W serwisie YouTube i na forum Resetera można znaleźć wiele filmów i zrzutów ekranu z GTA VI w bardzo wczesnym stadium rozwoju. Filmy pokazują nowe animacje, nowe interakcje z NPC-ami, scenę z napadem na restaurację, strzelaninę z policją i nową kobiecą protagonistkę.

Użytkownicy na Reseterze nie dają wiary, że może być to autentyczny leak zawartości GTA VI. Jest tego ponad 80 materiałów. „No cóż, przynajmniej jeśli to fake, przynajmniej ktoś wie jak faktycznie ma wyglądać build wersji alpha” – pisze modiz, jeden z użytkowników.

Z kolei inni piszą, że widzą punkty wspólne w związku z poprzednimi wyciekami gier od Rockstara. „To byłby za duży wysiłek, żeby stworzyć podróbkę dla czystego trollingu. Również narzędzia do debugowania wyglądają podobnie do Red Dead Redemption 2. To dość ważny szczegół, mogący udowodnić, że nie jest to fake” - pisze vestan.

Wszystko to jest albo częścią nowej gry, albo jakimś wyższym poziomem trollingu. Materiały pokazują grę działającą na GeForce GTX 1080 w rozdzielczości 720p z wyłączonym HDR. Oznacza to albo że materiał jest stary, albo że deweloper optymalizuje swoją grę pod starszy sprzęt (co na tym etapie wydaje się mało prawdopodobne).

Materiał, który wyciekł, pokazuje nowy interfejs, tymczasowe dialogi, ale także system gwiazdek, gdy protagonistów goni policja. Rockstar jeszcze nie potwierdził przecieku, ale jak tylko te filmiki znikną z sieci, otrzymamy potwierdzenie. Oglądajcie, póki jest taka możliwość!

Na niektórych materiałach widać narzędzia do debugowania konsoli PlayStation. Opisy z filmików twierdzą, że może to być wyciek od byłego pracownika, który był testerem w Rockstar.

W lipcu informowaliśmy, że Rockstar oficjalnie poinformował o uruchomieniu prac nad GTA VI. Firma stworzyła nowe miejsca pracy. Studia najczęściej znacznie wcześniej zaczynają swoje projekty, niż podają to w oficjalnych komunikatach. Premiery gry powinniśmy się spodziewać nie wcześniej niż za dwa lata.


Aktualizacja

Dziennikarz Bloomberga, Jason Schreier potwiedził autentyczność przecieku – korzystając ze swoich źródeł w Rockstarze ustalił, że materiały pochodzą z bardzo wczesnej wersji, ale są prawdziwe.

Pojawia się też coraz więcej dowodów na reakcję Take Two, co dla wielu jest prawdziwym potwierdzeniem wiarygodności udostępnionych filmów:


Czytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3
Brak okładki
Grand Theft Auto VI
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
8.4
Platformy
-
Gatunek
akcja
Producent
Rockstar Games
Grand Theft Auto VI

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze