1
28.09.2022, 12:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Hellsinger, ale nie tylko Metal. Darmowe narzędzie do modowania już dostępne

Funcom i The Outriders udostępnili darmowe narzędzie do Metal: Hellsinger, pozwalające dodać swojego własnego, muzycznego moda.


Patryk „Delighter” Żelazny

Metal: Hellsinger przy swojej niedawnej premierze zrobił niemałą furorę i zebrał całkiem przychylne opinie. Nie inaczej było w przypadku recenzji Eugeniusza Siekiery, w której rytmiczny FPS nie tylko zgarnął wysoką ocenę, ale również naklejkę dzielnego pacjenta w postaci odznaki „CD-Action poleca”. Dodatkowo zamieszczane w internecie opinie innych utwierdzają w przekonaniu, że to must-play dla fanów Dooma i muzyki metalowej. No właśnie – tylko metalowej? Jak widać, już nie.

Twórcy (czyt. Funcom oraz The Outriders) udostępnili darmowe narzędzie do modowania, które przy odrobinie umiejętności pozwoli wam umieścić w grze dowolną muzykę. Jazz: Hellsinger? Reggae: Hellsigner? Od teraz to wasz wybór. Co więcej: nawet nie potrzebujecie w tym celu kopii gry, a wystarczy pobrać demo dostępne na Steamie.

W porządku, to teraz: z czym to się je i jak to działa? Po pierwsze musicie ściągnąć FMOD Studio i trzeba wiedzieć, że są pewne rekomendacje i ograniczenia odnośnie do muzyki, której chcecie użyć. Dobrze by było (ale nikt nie zmusza), aby format muzyki był bezstratny, na przykład .WAV, za to jej tempo już musi być stałe. Na tym nie koniec, ale na szczęście wszystko, co musicie wiedzieć na początku, znajdziecie w poradniku opublikowanym przez twórców.

Możecie również rzucić okiem na PDF-a, jeśli nie chce wam się oglądać filmu (mimo że trwa niecałe 4 minuty).

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów728

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane