20.06.2024, 13:45Lektura na 3 minuty

Heroes 3: Gra planszowa z trzema nowymi dodatkami na Gamefound

Archon Studio właśnie ogłosiło, że gra Heroes of Might & Magic 3: The Board Game będzie dostępna na platformie Gamefound z trzema ekscytującymi nowymi rozszerzeniami.

Pierwsza kampania na Kickstarterze odniosła niebywały sukces – projekt wsparło niemal 27 tysięcy osób. Zebrana kwota również robi wrażenie – było to bowiem 3 834 885 euro. Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego firma zdecydowała się na kolejną kampanię crowdfundingową zamiast skorzystać z innych form dystrybucji.

Jednym z głównych powodów tej decyzji są wysokie oczekiwania wielu osób, które przegapiły oryginalną kampanię oraz opcję late pledge. Uruchomienie kolejnej kampanii pozwoli wspierającym na zakup wszystkich dostępnych elementów gry (nawet tych, które były dostępne tylko na targach i w sklepie internetowym). Archon gwarantuje jednoczesne wydanie rozszerzeń Twierdza, Wrota Żywiołów i Przystań, oferując nowe sposoby gry.

Obserwuj stronę kampanii teraz, aby otrzymać unikalne figurkę popiersia Crag Hack!

Wydawca jasno zaznacza, że nowa kampania nie rozpocznie się, dopóki oryginalna kampania nie zostanie dostarczona do wspierających. Najpierw wszyscy wspierający muszą otrzymać swoje zamówienia w całości, a dopiero potem będą mogli udać się do Krewlod, Wymiarów Żywiołów oraz wypłynąć do Regny!


Twierdza, Wrota Żywiołów, Przystań

Każde rozszerzenie wprowadzi nowe funkcje i elementy, które urozmaicą rozgrywkę. Nowe dodatki obejmują podziemia, do których można wejść i wyjść tylko przez odpowiednie przejścia. Pojawią się również wyspy i woda, które można przemierzać statkiem. Innym elementem będą portale, które pozwolą graczowi szybko przemieszczać się po mapie.

I to dopiero początek kolejnej wielkiej przygody, gdyż Archon wprowadza trzy nowe frakcje do gry: Twierdza, Wrota Żywiołów i Przystań. Tak jest! Ostatnia frakcja znana jest z fanowskiego moda "Horn of the Abyss". Dzięki współpracy z HOTA Crew, Archon może dostarczyć Przystań, którą znacie i kochacie.


Słowo od zespołu Archon Studio


Heroes of Might and Magic III to gra, na którą poświęciłem najwięcej czasu. Rok 2000 - pierwszy komputer. Miałem zainstalowane "Heroesy", w które gram do dziś. Zmieniałem komputery - a gra pozostała ta sama. To ogromna przyjemność ponownie pracować nad tym projektem.


Michał Tukan, Kierownik Projektu

Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. Nie inaczej było podczas pracy nad fabułą tego tytułu. Z jednej strony była to niepowtarzalna okazja do rzucenia nowego światła na historie uwielbiane przez miliony. Z drugiej, jest to ogromna presja, aby nie tylko stworzyć dobrą grę i angażującą fabułę, ale, co może nawet ważniejsze, historię wierną oryginalnej wizji. Wyzwanie było ogromne, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że nie miałem tyle frajdy, co dziecko mogące ponownie zagłębić się w świat Enroth.


Alex Kubiak, Projektant Kampanii Solo

Trudno mi nawet powiedzieć, kiedy dokładnie zaczęła się moja przygoda z serią Heroes, chociaż, jak większość osób, najwięcej czasu spędziłem z Heroes of Might and Magic III, do których wracam mimo upływu czasu. Jak wspomniałem wcześniej, cała seria "Heroes" ma dla mnie ogromne znaczenie, a możliwość pracy nad wersją planszową znanej "trójki" jest nieopisana. Ta gra jest z nami dzięki społeczności, która trzyma się razem i nie pozwala o niej zapomnieć. To my wszyscy przypominamy, że Heroes of Might and Magic III nadal tu jest i nigdzie się nie wybiera.


Kamil Białkowski, Autor Gry


Czytaj dalej

Redaktor
Informacja prasowa
Wpisów637

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze