24.04.2024, 14:00Lektura na 2 minuty

Heroes 3 wzbogaci się o kolejne miasto za sprawą moda Day of Reckoning

Tym razem do gry zawita Forge – frakcja, która pierwotnie miała zadebiutować w ramach dodatku Ostrze Armageddonu.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

O Day of Reckoning wspominaliśmy już w październiku ubiegłego roku, kiedy to twórcy moda ogłosili, że pracują nad nowym zamkiem – inspirowanym nordycką kulturą Palace. Jak się okazuje, przygotowali jeszcze jedną niespodziankę, a jest nią frakcja, która miała pojawić się jeszcze w 1999 roku wraz z dodatkiem Ostrze Armageddonu.


Forge

W umieszczonym na Facebooku poście ekipa odpowiedzialna za fanowski dodatek Heroes of Might and Magic 3: Day of Reckoning pochwaliła się, że Palace nie jest jedynym zamkiem, który ma trafić do gry za sprawą moda. Swój debiut zaliczyć ma także Forge – futurystyczne miasto skupione wokół technologii, które miało trafić do gry w ramach jednego z dodatków, jednak w wyniku krytyki ze strony fanów zastąpione zostało dobrze znanymi Wrotami Żywiołów.

Mimo tego, że na temat Forge nie zdradzono na ten moment zbyt wiele, twórcy pochwalili się zrzutem ekranu przedstawiającym miasto widniejące na mapie świata:

Źródło: https://www.facebook.com/HoMM3DoR/posts/752018330411589

Godny odnotowania jest także fakt, że swój udział w tworzeniu rzeczonej frakcji miał Gregory Fulton – główny projektant Heroes of Might and Magic 3. Udzielił on moderom wskazówek odnośnie do projektu miasta, rzucił też nieco porad w związku z planowaną kampanią, która ma opowiedzieć mocno inspirowaną pierwotną wizją New World Computing historię Heavenly Forge.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat oryginalnego projektu Forge, warto zapoznać się z artykułem umieszczonym na Kwasowej Grocie, gdzie zebrana została pokaźna ilość informacji na temat porzuconej frakcji.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów971

Obserwujących2
Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.6
Platformy
PC
Gatunek
strategia
Producent
New World Computing
Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze