7.02.2023, 11:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Hogwarts Legacy: Porównanie Hogwartu z gry ze scenami z filmów o Harrym Potterze

Filmik szczegółowo ukazuje różnice między Hogwartem znanym z filmów o Harrym Potterze a szkołą z Hogwarts Legacy.

Do oficjalnej premiery Hogwarts Legacy zostało jeszcze kilka dni, ale edycja Digital Deluxe dała graczom możliwość wcześniejszego zagrania w grę. W związku z tym zagorzali fani już zaczęli zalewać media społecznościowe filmikami porównującymi całą zawartość świata wykreowanego przez J.K. Rowling.

Nagranie autorstwa kanału ElAnalistaDeBits pokazuje różnice między Hogwartem w filmach a Hogwartem w grze. Gracze będą mogli natychmiast rozpoznać charakterystyczne miejsca: boisko do Quidditcha, dziedziniec pod zamkiem, stację Hogsmeade czy salę Obrony przed Czarną Magią.

6
zdjęć

W grze Hogwarts Legacy pokazano też bardzo szczegółowo klasę eliksirów, klasę transmutacji, sowiarnię, chatkę Hagrida i pokój wspólny Gryffindoru. O ile niektóre wnętrza pozostały w większości niezmienione w stosunku do filmów, o tyle w częściach zewnętrznych zaszły spore zmiany.

Na filmie widać, że niektóre części budynku są porośnięte mchem, co wskazuje na zmieniające się pory roku w grze. Miasteczko Hogsmeade jest również dość obszernie przedstawione na filmie, w tym słynny pub „Pod Trzema Miotłami”.

Na poniższym 15-minutowym filmiku kompleksowo możecie zobaczyć zmiany zachodzące przez lata w Szkole Magii i Czarodziejstwa.

Wczesne recenzje krytyków i graczy dotyczące Hogwarts Legacy były pozytywne. Niektórzy nawołują, by nie kupować dzieła studia Avalanche z uwagi na J.K. Rowling, o czym szerzej napisał na naszych łamach Grzegorz Burtan. Na łamach cdaction.pl za recenzję Hogwarts Legacy zabrał się Otton.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów256

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane