15.02.2024, 14:30Lektura na 2 minuty

Homeworld 3: Twórcy potwierdzają zwolnienia

Byli pracownicy Blackbird Interactive potwierdzają, że ze studia zwolniono nieokreśloną liczbę osób.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

O zwolnieniach poinformowali byli pracownicy kanadyjskiego studia za pośrednictwem portalu LinkedIn. Jacob Van Rooyen, który pracował jako główny producent nad jednym z projektów, wyraził wdzięczność za uzyskane wsparcie i życzył powodzenia reszcie pracowników szukających nowej pracy.


W całej firmie doszło do zwolnień i niestety ja byłem jedną z osób, które to dotknęło. Pomimo tej sytuacji doceniam wszystkie doświadczenia i wspaniałych ludzi, których spotkałem w Blackbird Interactive. Byłem zdumiony i zaszczycony wsparciem, które dostałem i życzę każdemu, aby wypadł jak najlepiej stając na nogi.


Jacob Van Rooyen

Wśród zwolnionych pracowników znalazł się także Alexander Weatherton, który w listopadzie 2023 roku awansował na stanowisko dyrektora gry.


 Po czterech fantastycznych latach w BBI niestety stałem się ofiarą nowej fali zwolnień. W ciągu ostatnich kilku lat bardzo się rozwinąłem i wiele się nauczyłem, dlatego chętnie wykorzystam zdobytą wiedzę w mojej przyszłej pracy. 


Alexander Weatherton

Blackbird Interactive potwierdziło zwolnienia w oświadczeniu przekazanym PC Gamerowi.


 Ze względu na presję ekonomiczną, na którą nie mamy wpływu, musieliśmy podjąć niefortunny krok i rozstać się z niektórymi przyjaciółmi. Jest to część planu dostosowania, który jest konieczny ze względu na nowe projekty, które niektórzy z naszych partnerów odłożyli na półkę. Rozważaliśmy wiele sposobów uniknięcia tego i niestety inne opcje nie były wykonalne. 


Blackbird Interactive

Studio oświadczyło, że oferuje zwolnionym pracownikom rozszerzone świadczenia i odprawy, oraz że cięcia nie będą miały wpływu na rozwój Homeworlda 3.

Zeszły rok był czasem brutalnych zwolnień w branży gier wideo, a rok 2024 niestety kontynuuje ten niepokojący trend, wprowadzając głębokie cięcia kadrowe zarówno wśród małych niezależnych studiów, jak i gigantycznych korporacji. 


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów270

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze