1
28.06.2022, 09:15Lektura na 2 minuty

„Horizon 2047”: Nad serialem Netfliksa pracują twórcy „The Boys” i „The Expanse”

Kanadyjska gildia reżyserów opublikowała listę twórców serialu rozgrywającego się w uniwersum gier z serii Horizon.


Jakub „rajmund” Gańko

Sony odważnie inwestuje w filmy i seriale rozwijające światy przedstawione w najsłynniejszych grach z PlayStation. Oprócz Horizona mamy doczekać się m.in. produkcji na podstawie God of War od Amazonu i filmu Gran Turismo, który może wyreżyserować Neill Blomkamp. Jednym z ciekawszych projektów jest też serial Netfliksa o przygodach Aloy... a w zasadzie to nie do końca Aloy, ale nie chcę wdawać się w szczegóły, aby nikomu nie zdradzić czegoś z gier Horizon Zero Dawn i Horizon Forbidden West.

O serialu wciąż wiemy niewiele, ale jak zauważył Jeff Grubb, właśnie poznaliśmy część twórców, którzy będą za niego odpowiadać. Wszystko dzięki stronie kanadyjskiej gildii reżyserów prowincji Ontario.

Na opublikowanej liście znaleźć m.in. takie nazwiska, jak Michele Brady na stanowisku dyrektorki artystycznej (wcześniej pełniła tę funkcję m.in. w serialach „The Expanse” i „Hannibal” czy filmie „Piła II”) czy Jack Boem i Adam Bockneck jako drudzy reżyserzy. Obaj pracowali wcześniej na tym stanowisku m.in. w „The Boys” i „Co robimy w ukryciu”. Nie poznaliśmy jeszcze głównych reżyserów serialu, ale przedstawione nazwiska wyglądają na ekipę, która zdobyła doświadczenie przy świetnych serialach.

Warto też nadmienić, że już sama wzmianka o „Horizon 2047” na stronie kanadyjskiej gildii reżyserów stanowi kolejne potwierdzenie plotek, według których czeka nas produkcja rozgrywająca się przed wydarzeniami przedstawionymi w grach. Pozwoliłoby to Netfliksowi na zamknięcie jej budżetu w rozsądnych ramach. Teraz jeszcze wychodzi na to, że zdjęcia odbędą się w kanadyjskim Ontario, co tym bardziej powinno wpłynąć pozytywnie na wymagany budżet.

Wciąż nie mamy jednak bladego pojęcia, kiedy oczekiwać premiery serialu „Horizon 2047”.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1783

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze