4
27.05.2022, 10:30Lektura na 2 minuty

Gran Turismo: Reżyser „Dystryktu 9” ma stworzyć ekranizację gry

Sony kontynuuje ambitne plany przenoszenia najgłośniejszy marek PlayStation na wielki ekran.


Jakub „rajmund” Gańko

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy, że Sony zapowiedziało seriale na podstawie Horizona, God of War i Gran Turismo w ramach dalszego zwiększania świadomości na temat najgłośniejszych gier z PlayStation. Najmniej dowiedzieliśmy na temat produkcji opartej na Gran Turismo, a dziś już możemy dodać, że najprawdopodobniej wcale nie chodziło o serial, lecz pełnometrażowy film. Jak donosi portal Deadline, Sony pragnie, aby za kamerą tej ekranizacji stanął Neill Blomkamp, reżyser „Dystryktu 9”, „Elizium” oraz „Chappiego”, a poprzednie plotki dotyczące serialu nie były dokładne.

Wybór może nieco dziwić, szczególnie że filmowca kojarzyliśmy dotąd z kinem science fiction. Nawet jego ostatni projekt z branży gier, cyberpunkowe battle royale Off the Grid, nie odchodził od podobnych klimatów. Należy jednak pamiętać, że ekranizacja Gran Turismo znajduje się obecnie na bardzo wczesnym etapie produkcji i Sony nie podpisało jeszcze żadnej umowy z Blomkampem. Ostatecznie więc może się okazać, że za film będzie odpowiadał ktoś zupełnie inny.

Nie znamy żadnych szczegółów na temat tego, jak Japończycy wyobrażają sobie film na podstawie serii Gran Turismo, ale to w dalszym ciągu jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na PlayStation, więc nie dziwi, że i ją pragną przenieść na wielki ekran. Za serię od samego początku odpowiada Kazunori Yamauchi wraz ze swoim studiem Polyphony Digital. Dotychczasowe odsłony sprzedały się łącznie w ponad 85 mln egzemplarzy. Ostatnia gra serii to Gran Turismo 7 z marca tego roku, które wzbudziło wiele kontrowersji związanych z mikrotransakcjami i niedopracowanym balansem rozgrywki.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1772

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze