3
26.05.2022, 07:30Lektura na 2 minuty

Sony zapowiedziało seriale na podstawie Horizona, God of War i Gran Turismo

Serial w uniwersum Horizona powstanie dla Netfliksa, God of War – dla Amazonu, a Gran Turismo jeszcze nie wiadomo dla kogo.

Mają rozmach, s... Soniacze jedne. Japończycy ogłosili właśnie, że planują zrealizować kolejne seriale nawiązujące do gier PlayStation Studios. I tym razem chodzi o te najważniejsze, najbardziej rozpoznawalne marki, a nie jakąś zapomnianą serię zwariowanych wyścigów z epoki PS1 / PS2. Plany te zostały ogłoszone w trakcie sesji Q&A na biznesowym briefingu Sony Pictures Entertainment.

I tak w najbliższych latach możemy spodziewać się serialu osadzonego w uniwersum Horizon Zero Dawn i Horizon Forbidden West, który trafi na Netfliksa. Amazon Prime (zgodnie z wcześniejszymi plotkami) doczeka się serialu o przygodach Kratosa na podstawie marki God of War. Trzecia produkcja będzie związana z Gran Turismo, ale nie potwierdzono jeszcze, na jaką trafi platformę.

Mając w pamięci, że w przyszłym roku zobaczymy jeszcze serial The Last of Us od HBO, można spokojnie stwierdzić, że Sony obstawiło swoimi własnościami intelektualnymi wszystkie najważniejsze platformy streamingowe. Japończycy przyznali także, że mają obecnie 10 projektów związanych z markami z PlayStation. Doliczając do powyższych ekranizację Ghost of Tsushima, cztery wciąż pozostają znakami zapytania (czyżby pod którymś z nich krył się sequel filmowego Uncharted?).

Niestety, nie poznaliśmy żadnych dodatkowych szczegółów na temat tych trzech seriali. Nie będzie jednak wielką niespodzianką, że choć wszystkie projekty znajdują się już w produkcji, na ich premiery z pewnością poczekamy jeszcze dłuższy czas.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1818

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze