13.04.2022, 07:15Lektura na 2 minuty

Ghost of Tsushima: Wiemy, kto przygotuje scenariusz ekranizacji

W przypadku filmu o losach Jina Sakaia Sony nie zdecydowało się na żadne wystrzałowe nazwisko.


Jakub „rajmund” Gańko

Sony ma ambitne plany związane z przenoszeniem najgłośniejszych marek PlayStation na wielki ekran. Dopiero co oglądaliśmy w kinie filmową adaptację „Uncharted”, wielkimi krokami zbliża się serial „The Last of Us”, a na horyzoncie już świtają kolejne projekty. Jednym z nich jest ekranizacja „Ghost of Tsushima, o której wiedzieliśmy dotąd tyle, że powstaje i że wyreżyseruje ją odpowiedzialny za serię „John Wick” Chad Stahelski.

Jak donosi portal Deadline, teraz do ujawnionych nazwisk dołączył Takashi Doscher, który przygotuje scenariusz do filmowej adaptacji losów Jina Sakaia. Trudno w jego przypadku mówić o imponującym dorobku. Dotychczas wyreżyserował i napisał scenariusz do tajemniczego dramatu „Still” oraz romansu science fiction „Tylko”. W przypadku obu filmów średnie ocen na IMDb oscylują wokół 5/10. Ciekawie zapowiada się zaś jego ostatni scenariusz, „Blue”, który ma stanowić nietypowe podejście do japońskiej szkoły filmów o potworach.

Niestety, na ekranizację hitu studia Sucker Punch najpewniej poczekamy jeszcze ładnych kilka lat. Projekt wciąż jest bowiem na wczesnym etapie rozwoju i sam Doscher zapewne dopiero będzie siadał do stworzenia scenariusza. Z jednej strony niech się nie spieszy i pomoże Sony dostarczyć wreszcie film godny swojego growego pierwowzoru. Z drugiej – niech też nie skończy się jak w przypadku mitycznej ekranizacji „Deus Eksa”, której fragmenty scenariusza poznaliśmy dopiero 10 lat po ogłoszeniu projektu...


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1847

Obserwujących9
Ghost of Tsushima
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.6
Platformy
PS4
Gatunek
akcja
Producent
Sucker Punch
Ghost of Tsushima

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze