2.01.2024, 08:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Horizon: Koreański gigant ma tworzyć MMO na PC i smartfony

Ogłoszenia o pracę w koreańskim NCSofcie wskazują, że MMO w świecie Horizona może faktycznie powstawać.

Ile razy to już słyszeliśmy o jakiejś multiplayerowej inkarnacji Horizona... Patrząc na to, jak ostatnimi czasy potoczyły się losy sieciowego The Last of Us, raczej nie nastawiałbym się na rychłą premierę takiej produkcji. Ale być może powstaje o wiele większy projekt osadzony w uniwersum znanym z przygód Aloy nastawiony na wspólną zabawę wielu graczy. Plotki o MMO w świecie Horizona nieuchronnie otaczały niedawną wieść o nawiązaniu współpracy pomiędzy Sony a NCSoftem, koreańskim gigantem stojącym za Lineage czy Guild Wars.

Teraz temat powrócił dzięki ogłoszeniom o pracę opublikowanym przez firmę. Niejaki Kurakasis zebrał na Twitterze w jednym miejscu szczegóły na temat produkcji skrywanej pod kryptonimem Project Skyline, a w rzeczywistości mogącej nazywać się Land of Salvation.

Tajemniczy projekt miałby powstawać od 2021 roku, ale jego premiera to wciąż pieśń odległej przyszłości. Za jego rozwój odpowiadać miałaby ekipa, która dała nam Lineage, licząca ponad 140 osób. Gra powstaje na Unreal Enginie 5, a jej platformy docelowe to na razie... PC i urządzenia mobilne. Podobno na razie nie ma w planach wersji na PS5, co z jednej strony pasowałoby do charakteru MMO, z drugiej jednak byłoby to dość zaskakujące zagranie jak na dotychczasowe działania Sony.

Oczywiście na razie to tylko plotki: nic nie zostało oficjalnie zapowiedziane, a projekt może pójść do piachu, zanim poznamy jakiekolwiek szczegóły. NCsoft jest obecnie zajęty Aionem 2, który może trafić na rynek nawet w 2025 roku, a Horizon miałby zadebiutować jeszcze później, więc trochę jeszcze poczekamy. A jeśli MMO to w ogóle nie wasza bajka, pamiętajmy, że kolejny singlowy Horizon również jest najprawdopodobniej aktywnie rozwijany.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1907

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze