26.01.2011, 07:43Lektura na 2 minuty

Internetowa telewizja ipla dostępna na PlayStation 3 i innych urządzeniach Sony

Polski oddział Sony poinformował o uruchomieniu bardzo ciekawej inicjatywy, która jest kolejnym krokiem w "westernizacji" (czytaj: doprowadzaniu do europejskich standardów cywilizacyjnych) polskiego rynku multimediów i elektronicznej rozrywki. Od dzisiaj posiadacze PlayStation 3 (a także niektórych innych urządzeń koncernu wyposażonych w dostęp do internetu) mogą korzystać z zasobów internetowej telewizji ipla.


Informacja prasowa

Ipla to twór spółki Redefine założonej przez właściciela Polsatu. W jej bazie można znaleźć wiele programów rozrywkowych oraz seriali emitowanych przez wspomnianą  stację, w ofercie iply znajdują się także filmy, które można wypożyczyć w ramach usługi VOD. Widzowie mogą również oglądać na żywo kilka stacji dostępnych standardowo na platformie Cyfrowego Polsatu (Polsat News, Polsat Play, czy Polsat Cafe).

Od dzisiaj ipla dostępna jest dla wszystkich właścicieli PlayStation 3 posiadających łącze internetowe. Z zasobów stacji można korzystać także na innych urządzeniach Sony (m.in. telewizory BRAVIA, odtwarzacze Blu-Ray, kina domowe oraz Media Boxy, a także notebooki Vaio). Jak mówi Izabela Wojnarowicz, BRAVIA Manager w polskim oddziale Sony:


Odpowiadając na zmiany rynkowe i potrzeby naszych klientów umożliwiamy konsumentom dostęp do ogromnych zasobów niezwykle interesujących propozycji programowych telewizji internetowej ipla. Dbamy również o jakość naszego serwisu i dlatego tak ważny jest dostęp do materiałów w wysokiej rozdzielczości, który zwiększy komfort oglądania. Dostosowujemy nasze produkty do zmieniających się trendów rynkowych i sposobu konsumpcji mediów. Pracujemy z najlepszymi partnerami na rynku polskim i europejskim,dlatego z taką przyjemnością informujemy Państwa o współpracy z firmą Redefine właścicielem marki ipla.


Wtóruje jej Maciej Kmiotek, prezes dyrektor ds. marketingu w Sony Computer Entertainment Polska:


PlayStation 3 to centrum domowej rozrywki dające możliwość grania w najnowsze gry w stereoskopowym 3D, oglądania filmów na Blu-ray 3D, czy korzystania z usług sieciowych PlayStation Network. Cieszy nas, że wraz z pojawieniem się ipla na PS3, nasi użytkownicy otrzymają dostęp do bogatych zasobów telewizji z filmami, muzyką, popularnym serialami i widowiskami sportowymi na czele. Dzięki ofercie programowej ipla, funkcjonalność PS3 staje się kompletna.


To ciekawa, lokalna inicjatywa związana z naszym krajem. Czekamy na więcej!

Redaktor
Informacja prasowa
Wpisów448

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze