1
30.08.2023, 17:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Jagged Alliance 3: Zapowiedziano premierę konsolową

Tegoroczna kontynuacja kultowej serii Jagged Alliance zawita na konsole starej i nowej generacji.

THQ Nordic oraz Haemimont Games, odpowiedzialne za trzecią część cyklu Jagged Alliance, opublikowało dzisiaj nowy zwiastun gry wraz z fantastyczną informacją. Otóż gra ukaże się na PlayStation 4 oraz 5, a także na Xboksach One i Series X/S. Aktualnie produkcja dostępna jest jedynie na PC. Nie podano jednak żadnej konkretnej daty, premiera ma się odbyć „już wkrótce”. Rzeczony zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Jagged Alliance 3 zostało bardzo ciepło przyjęte, a debiut tej gry można uznać za niezwykle udany. Twórcy wypuścili nawet darmowe demo w celu uczczenia tak pozytywnego odbioru produkcji. Wcielamy się w niej w dowódcę oddziału elitarnych najemników, których misją jest przywrócenie porządku w fikcyjnym kraju Grand Chien, pogrążonym w wojnie domowej z rebeliantami chcącymi przejąć władzę. Wynajmujemy więc grupę zabijaków i sterujemy ich poczynaniami, próbując stłumić bunt.

Jagged Alliance 3 to gra trudna nawet jak turową strategię, o czym informują sami twórcy na planszy wyświetlanej przed rozpoczęciem rozgrywki. Zawiera mnóstwo strategicznych i ekonomicznych zależności oraz mechanik, które początkowo mogą przyprawiać o zawrót głowy. Z czasem zaczynamy je oczywiście rozumieć, ale to wcale nie znaczy, że gra staje się łatwiejsza. Przeciwnicy są coraz mądrzejsi i walczą coraz bardziej zaciekle, dzięki czemu rozgrywka wymaga ciągłego kombinowania.

Co również warte uwagi THQ Nordic w oficjalnym komunikacie dotyczącym konsolowego wydania Jagged Alliance 3 poinformowało, że do sprzedaży wraca Tactical Box. Jest to specjalny, fizyczny zestaw dla największych miłośników serii, który zawiera: wodoodporną walizkę, taktyczny pasek z doczepianą kieszenią, przypinkę oraz 36 kart z postaciami z gry. Można go nabyć na stronie internetowej studia za cenę 80 euro + koszty wysyłki. Jeśli jesteście chętni, to radzę się spieszyć, bo ich liczba jest ograniczona do zaledwie 550 sztuk.

Jak wspomniałem wcześniej, oficjalnej daty premiery brak, ale możecie być pewni, że jeśli tylko otrzymamy o niej jakieś informacje, to znajdziecie je naszej stronie.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów89

Obserwujących1
Jagged Alliance 3
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.5
Platformy
PC
Gatunek
strategia
Producent
F3 Games
Jagged Alliance 3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze