31.05.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

John Romero: Powstaje dokument i serial o twórcy Dooma, Quake’a i Wolfensteina

Serwis Deadline donosi, że John Romero doczeka się dwóch produkcji filmowych opowiadających o jego życiorysie.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Niewiele jest w branży głośniejszych nazwisk niż John Romero – serwis Deadline donosi, że ojciec chrzestny FPS-ów doczeka się wkrótce dwóch filmów poświęconych jego życiu i twórczości. Pierwszy z nich będzie dokumentem wyreżyserowanym przez kanadyjskiego filmowca, Roba McCalluma, a drugi – serialem fabularnym opartym na życiorysie growego celebryty. Scenariusze obu produkcji są pisane na podstawie wydanej w 2023 roku autobiografii Romero pt. „Doom Guy: Życie w pierwszej osobie”. Producentką wykonawczą tytułów została Naomi Harvey z Golden Possum Productions.


Rozmawiając z Robem i Naomi, wiedziałem, że są idealnym zespołem do zekranizowania mojej autobiografii. Nasze pochodzenie i aspiracje są do siebie bardzo podobne i ufam, że właściwie opowiedzą tę historię. 


John Romero

Trudno dobrać odpowiednie słowa, żeby w pełni oddać wkład, jaki miał John Romero w rozwój branży. Wolfenstein, Doom i Quake to produkcje, które nie tylko zdefiniowały shootery jako gatunek, ale i wyznaczały kierunek ewolucji szeroko rozumianego gamingu w ogóle. Zarówno Harvey, jak i McCallum bardzo entuzjastycznie wypowiadają się na temat pomysłu stworzenia dwóch ekranizacji życiorysu Romero.


Życiorys Johna jest niesamowicie potężny — nie tylko za sprawą rewolucyjnych gier, które stworzył, ale także dzięki jego głębokiemu wpływowi na otaczających go ludzi. Jego historia to, pełny współczucia i inspiracji, triumf nad traumą. 


Naomi Harvey

Warto podkreślić, że odpowiedzialny za reżyserię filmu dokumentalnego o Romero, Rob McCallum, niedawno zdobył nagrodę TIFF People’s Choice za „Amazon Mr. Dressup: The Magic of Make-Believe”. Filmowiec w poetyckim stylu wypowiedział się na temat twórcy Dooma.


Podróż Johna Romero jest brakującym antidotum dla nas wszystkich, niedopasowanych zabawek, szukających nadziei i bratnich dusz w mroku świata. To pełny rock’n’rolla, przekraczający granice, emocjonujący przejazd osadzony w człowieczeństwie, uczciwości, cierpliwości i wyrachowanych ruchach szachowych, oblanych niewinnością, wytrwałością i czystym spokojem. 


Rob McCallumCzytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów407

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze