2
29.01.2024, 16:30Lektura na 2 minuty

Suicide Squad: Kill the Justice League... samo się przechodzi. Wyłączono grę

Suicide Squad: Kill the Justice League powinno być już dostępne dla właścicieli edycji deluxe na części globu. Powinno...

Suicide Squad: Kill the Justice League zaliczyło chrzciny, tj. pierwsze wyłączenie serwerów, i pozostaje niedostępne dla kupców z okolic Australii. Wszystko przez błąd, który powodował, że gra myślała, iż jest ukończona już w menu głównym.


Błąd krytyczny

Zakup edycji deluxe pozwala na dostęp do gry od 30 stycznia 2024. W chwili pisania tego newsa ów dzień nastał już w Australii czy Nowej Zelandii. Użytkownicy zarywający nockę przekonali się, że wyczekanej gry nie da się przejść samodzielnie. Po pierwszym zalogowaniu niektórych witał komunikat, że ukończyli całą fabułę. Twórcy naprawdę aż tak „zadbali o czas graczy”? Nie, to oczywisty błąd, przez który trzeba było wyłączyć serwery wszystkim.


Jesteśmy świadomi, że wielu graczy doświadcza obecnie problemu, w wyniku którego po pierwszym zalogowaniu się do gry pokazuje im się komunikat, że ją ukończyli. Aby rozwiązać ten problem, serwery przechodzą w tryb przerwy technicznej. W tym czasie gra będzie niedostępna. Oczekujemy, że zajmie to kilka godzin i damy znać, gdy będziemy mieli więcej informacji.


Warto zwrócić uwagę, że to na tyle rzadki i dziwny błąd, że ciężko go zgrabnie opisać w kilku słowach. Na ile pamiętam, nie słyszałem jeszcze oczymś takim. Poza słynnym easter eggiem w Far Cry 4. Kanapowi teoretycy z Internetu spekulują, że we wrzuconym dla wszystkich buildzie ktoś nie odznaczył opcji przeznaczonej tylko dla testerów gry.

Chętni nie mogą spróbować naprawy na własną rękę, ponieważ Kill the Justice League nie ma jeszcze trybu fabularnego offline. Ten jednak obiecano pewien czas temu. Efekty jego braku widać poniżej, na filmiku z rozgrywki biedaka, który postanowił zacząć nową grę od zera:


Suicide Squad: Kill the Justice League i inne problemy

Nadchodząca gra Rocksteady nie ma na razie szczęścia. Choć nie ma co jej jeszcze oceniać pochopnie, różne znaki wskazują, że może to nie być najbardziej udana premiera tego roku. Większość redakcji, jeśli nie wszystkie, nie otrzymały kodów recenzenckich przed czasem.

Trzeba za to pochwalić zapowiadany rozmiar, zapowiedź darmowego DLC z Jokerem i zbalansowane wymagania sprzętowe. Być może tragedii nie będzie?

A my zapraszamy do lektury okolicznościowego tekstu.


Aktualizacja, 29.01.2024, 20:50

Rocksteady testuje poprawkę błędu. Serwery nadal są offline.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze