1
23.05.2022, 08:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Klasyczne gry z PS1 i PSP kupimy poza PS Plusem. Poznaliśmy ceny i kolejne tytuły

Sony udostępniło w malezyjskim PS Store kolejne gry z PS1 i PSP, które trafią do PS Plusa. Poznaliśmy ich ceny oraz dodatkowe opcje.


Jakub „rajmund” Gańko

Sony właśnie dostarczyło kolejne materiały do spekulacji dla entuzjastów klasycznych gier z PS1 i PSP, które mają trafić do odświeżonego PS Plusa. W zeszłym tygodniu atmosferę podgrzało Bend Studios, ogłaszając, że w jego grze Syphon Filter doczekamy się wsparcia dla trofeów. Teraz w malezyjskim PS Store pojawiły się kolejne tytuły z PS1 i PSP wraz z cenami i opisem opcji, które zostały do nich dodane.

Te gry to:

Jak możemy przeczytać na ich kartach, wszystkie zostały uzupełnione o poprawioną grafikę z możliwością wyświetlania w różnych formatach, opcję przewijania czasu, quicksave'y (wraz z przesyłaniem do chmury) oraz niestandardowe filtry wideo. Nigdzie nie ma za to mowy o obsłudze trofeów, więc wygląda na to, że jest to opcjonalne rozwiązanie, którego implementacji Sony nie będzie wymagało odnośnie do każdej starszej gry.

Nowe funkcje możecie już zobaczyć na przykładzie Oddworld: Abe's Oddysee:

Japończycy wspominali już wcześniej, że niektóre z klasycznych tytułów zostaną udostępnione w osobnej sprzedaży, bez wymaganego opłacania abonamentu PS Plus. Co więcej, jeśli mamy je już w naszej cyfrowej bibliotece (na PS3 czy PS Vita wciąż można kupić w PS Store całkiem dużo staroci z PS1 czy PSP), nowe wersje na konsole PS4 i PS5 będą nam przysługiwać bez dodatkowych opłat.

Jeśli jednak będziemy je chcieli kupić, to właśnie dowiedzieliśmy się, ile mogą kosztować. Oddworld: Abe's Oddysee oraz Worms World Party wyceniono na 20 ringgitów malezyjskich (ok. 20 zł), zaś Worms Armageddon – 39 ringgitów (ok. 39 zł). Miejmy nadzieję, że takie ceny utrzymają się też na naszym rynku i nie doświadczymy ich podwyżki.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów947

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane