1
20.05.2022, 08:00Lektura na 2 minuty

Syphon Filter w PS Plusie otrzyma trofea. Czy to oznacza, że inne klasyki też?

Bend Studio pochwaliło się, że Syphon Filter zawarty w nowym PS Plusie otrzyma obsługę trofeów. Co to może oznaczać dla innych klasycznych gier?


Jakub „rajmund” Gańko

O nowym abonamencie PS Plus wiemy już praaawie wszystko: poznaliśmy polskie ceny, dostaliśmy zapewnienie, że streaming będzie działał w Polsce, a ostatnio Sony opublikowało nawet wstępną listę gier, które trafią do usługi. Ten ostatni punkt chyba zaważył na naszych mieszanych uczuciach odnośnie do nowego PS Plusa. Zwłaszcza ogłoszona lista klasyków dostępnych w najdroższym wariancie mocno rozczarowywała i osobiście liczę, że Sony skrywa jeszcze smakowite niespodzianki w tym zakresie. Być może Bend Studio właśnie wygadało się na temat jednej z nich.

Jedną z produkcji, w które będziemy mogli zagrać za pośrednictwem PS Plusa Premium, jest klasyczny Syphon Filter z PS1. Za popularną strzelanko-skradankę TPP z 1999 roku odpowiadało studio Eidetic, przemianowane rok później na Bend Studio. To właśnie ta seria budowała przez następne lata portfolio twórców, których w ostatnich latach kojarzymy jako autorów Days Gone.

Teraz pochwalili się, że Syphon Filter dostępny w PS Plusie będzie posiadał obsługę trofeów:

To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich graczy, którzy lubują się w ich kolekcjonowaniu, ale od razu rodzi pytanie: czy to oznacza, że wszystkie klasyki z PS1, PS2 i PSP, które zostaną udostępnione w abonamencie, będą posiadały takie luksusy? Sony wspominało już, że część tytułów otrzyma usprawnienia graficzno-wydajnościowe, a także funkcję zapisu gry w dowolnym momencie czy cofania rozgrywki. Teraz wychodzi na to, że przynajmniej niektóre doczekają się także implementacji trofeów.

Należy jednak pamiętać, że Bend Studio to firma należąca do Sony, z pewnością może więc liczyć na specjalne wsparcie, a Japończykom będzie zależało na ukazaniu swoich gier w jak najlepszych świetle. Zewnętrzne studia mogą po prostu nie chcieć podejmować się dodatkowej pracy przy starociach. A być może Sony postawiło przed nimi taki wymóg i właśnie dlatego jest ich na razie tak niewiele.

Co prawda już od czasów PS4 każda gra, która trafia na konsole „niebieskich”, wymaga obsługi trofeów, nie zdziwiłbym się jednak, gdybyśmy w przypadku sekcji retro dostępnej w PS Plusie cofnęli się do epoki PS3. Na tamtą konsolę też udostępniano m.in. klasyki z PS2 i wcale nie wszystkim dodano trofea, a gry z PS1 nie miały ich wcale. Na razie to jednak tylko moje gdybanie, a wszystko stanie się jasne w przyszłym miesiącu.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów947

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane