23.04.2022, 11:26Lektura na 2 minuty

Streaming gier na PlayStation w Polsce! Znamy datę

Osiem lat po debiucie PlayStation Now. Usługa wejdzie do Polski z okazji przebudowy abonamentu Plus, którego datę uruchomienia w końcu poznaliśmy.

Miesiąc temu Sony zapowiedziało duże zmiany w swoim abonamencie PlayStation Plus. Usługa, ochrzczona „odpowiedzią na Game Passa”, została przez firmę podzielona na trzy warianty.

Pierwszy to podstawowy, który nie zmienia nic w położeniu dotychczasowych subskrybentów. Drugi, nazwany Extra, oferuje dostęp do 400 gier na PS4 oraz PS5. Ostatni zaś, określony jako Premium, dokłada do tego zestawu „darmowe wersje demo”, streaming gier z chmury (przy użyciu istniejącej technologii PS Now) oraz hybrydowy dostęp do biblioteki klasyków z PSX-a, PS2, PS3 oraz PSP (częściowo stacjonarny, częściowo sieciowy z uwagi na skomplikowaną architekturę PS3).

Ponieważ przez osiem lat Polska nie doczekała się dostępu do Now, spodziewano się, że znajdziemy się w gronie krajów, które otrzymają Premium w wersji nazwanej Deluxe – okrojonej z chmury oraz tańszej. Tak się jednak nie stanie – Sony ogłosiło właśnie, że nasz region dołączy do usługi wraz z większością wschodniej Europy.

Poznaliśmy również przybliżoną datę uruchomienia nowych wariantów abonamentu: 22 czerwca 2022. Dotychczasowi subskrybenci PS Plusa nie doświadczą żadnych zmian; natomiast ci, którzy posiadają poza granicami Polski PlayStation Now, zostaną bez dodatkowych opłat beneficjentami wersji Premium.

Dostosowane do naszych realiów ceny w złotówkach pozostają oficjalnie nieznane. Nie wiemy też, jakiej biblioteki możemy spodziewać się na start – aczkolwiek Sony zapowiedziało już, że nie ma co liczyć na gry AAA w dniu premiery.

O kwietniowym wyborze gier na PS Plusa przeczytacie zaś TUTAJ.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów549

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane