4
26.04.2022, 07:15Lektura na 2 minuty

PlayStation Plus: Znamy polskie ceny nowego abonamentu

22 czerwca usługa PlayStation Plus zostanie uruchomiona w nowej wersji połączonej z dotychczasowym PlayStation Now. Sony podało polskie ceny abonamentu.

Pamiętacie projekt Spartacus? Miesiąc temu Sony w wyjątkowo mało widowiskowy sposób zapowiedziało swoją „odpowiedź na Game Passa”, która w praktyce będzie stanowić połączenie dotychczasowej oferty PlayStation Plus i PlayStation Now. Dopiero w weekend Japończycy potwierdzili, że nowy abonament w ogóle trafi w takiej formie do Polski – wcześniej żyliśmy w przeświadczeniu, że streaming nas ominie. Teraz z kolei Sony zaktualizowało oficjalną polską stronę usługi.

Krótka prezentacja nowego PS Plusa brzmi następująco:


PlayStation Plus zmieni się 22 czerwca i połączy się z PlayStation Now. Nowe PlayStation Plus obejmuje trzy plany subskrypcyjne do wyboru, z wieloma korzyściami i bibliotekami gier zawierającymi setki najnowszych i klasycznych gier. Płać na bieżąco co miesiąc, co kwartał, aby uzyskać dodatkowe oszczędności, albo kup roczną subskrypcję, która jest najbardziej opłacalna.


Najbardziej interesowało nas jednak, na jakie ceny zdecyduje się Sony w Polsce. Teraz już wiemy, że za najbardziej wypasioną opcję PlayStation Plus Premium, dającą dostęp do wersji demo, a także katalogu klasycznych gier z PS1, PS2 i PSP oraz PS3 w streamingu, zapłacimy 70 zł miesięcznie, 200 zł za 3 miesiące lub 480 zł za cały rok.

Wariant PlayStation Plus Extra, umożliwiający grę w klasyczne gry bez obsługi streamingu, a także hity z PS4 i PS5, wyceniono na 58 zł za miesiąc, 165 zł za 3 miesiące lub 400 zł za cały rok.

PlayStation Plus Essential – czyli de facto dotychczasowa oferta PS Plus, zapewniająca dostęp do multiplayera, zniżek w sklepie i dwóch gier na PS4 oraz jednej na PS5 miesięcznie – pozostaje przy cenach 37 zł za miesiąc, 100 zł za 3 miesiące lub 240 zł za cały rok.

A jakie gry trafią do tego katalogu klasycznych tytułów z PS1, PS2, PSP i PS3? Na listę udostępnionych tytułów wciąż czekamy, ale Sony ma coraz mniej czasu do 22 czerwca, aby ją oficjalnie potwierdzić.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów955

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane