5
13.06.2022, 11:30Lektura na 2 minuty

Kojima Productions uspokaja fanów PlayStation po ogłoszeniu współpracy z Xboksem

Hideo Kojima mógł nie zdawać sobie sprawy z tego, że wojny konsolowe trwają w najlepsze.

Szok i niedowierzanie na wczorajszej konferencji Xboksa i Bethesdy! Hideo Kojima ogłosił, że tworzy grę swoich marzeń wraz z Xbox Game Studios. Nie podał żadnych szczegółów na jej temat, chociaż my już się domyślamy, że chodzi o niedawno zaprezentowany w nieoficjalnych przeciekach horror Overdose. Reakcje graczy były... podzielone?

Nie tylko ze względu na to, że nie dowiedzieliśmy się niczego o samej grze (poza tym, że to zupełnie nowy tytuł), lecz także dlatego, że Japończyk był dotąd kojarzony głównie z konkurencyjnym obozem PlayStation. Zawód posiadaczy konsol Sony musiał być naprawdę głośny, bo Kojima Productions postanowiło zająć oficjalne stanowisko w sprawie.


Po ogłoszeniu naszej współpracy z Microsoftem przy użyciu technologii chmurowej, wiele osób pytało nas o dalsze stosunki z Sony Interactive Entertainment. Pragniemy zapewnić, że w dalszym ciągu mamy doskonałe relacje z PlayStation.


Cała sytuacja może wydawać się nieco zabawna z dwóch powodów. Po pierwsze: mamy 2022 rok i wydawało się, że wojny konsolowe mamy już dawno za sobą. Po drugie: Kojima jest oczywiście kojarzony najsilniej z serią Metal Gear Solid, która z kolei od razu przywodzi na myśl PlayStation, ale przecież The Phantom Pain był już tytułem multiplatformowym, a i poprzednie odsłony serii doczekały się licznych portów (pomijając Guns of the Patriots).

No i nie zapominajmy, że zaprojektował też wyjątkowo oryginalną grę o łowcach wampirów Boktai: The Sun Is in Your Hand na Game Boya Advance, która wykorzystywała specjalny cartridge z czujnikiem światła.

Nawet jeśli okaże się, że Overdose (o ile w ogóle o ten tytuł chodziło Japończykowi) nie trafi na PlayStation, to przecież Norman Reedus już zapowiedział Death Stranding 2. A nie chce mi się wierzyć, aby ta gra ominęła konsole Sony.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów807

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane