8
7.06.2022, 18:10Lektura na 2 minuty
Plotka

Hideo Kojima podobno pracuje nad horrorem Overdose

Według Toma Hendersona, twórca serii Metal Gear oraz Death Stranding pracuje nad nowym horrorem.

Nie tak dawno temu Norman Reedus (znany z serialowego „The Walking Dead”), użyczający głównemu bohaterowi Death Stranding tak głosu, jak i wizerunku, wygadał się w jednym z wywiadów. Według niego nowa odsłona Death Stranding jest w produkcji, jednak najnowsze przecieki sugerują, że to nie wszystko, co Kojima może dla nas szykować.

Tom Henderson, znany branżowy dziennikarz otrzymał od anonimowego informatora materiał, na którym znajduje się Margaret Qualley (Mama z Death Stranding, znana także z kilku filmów, prywatnie córka Andie MacDowell) ubrana w niebieską sukienkę i oświetlająca korytarz latarką. Zdaniem Hendersona nie wygląda to jak Death Stranding 2, a krótkie wideo kończy klasyczne już „A Hideo Kojima Game... Overdose”.

Nieco później na Reddicie pojawiła się grafika, rzekomo ukazująca logo tytułu:

W zeszłym roku Jeff Grubb informował, że Kojima prowadzi rozmowy z Xboxem na temat wydania swojego następnego tytułu. W kwietniu pojawiły się z kolei plotki o dołączeniu studia Kojima Productions do rodziny Sony. Sam Hideo zdementował te informacje zaznaczając, że jego firma pozostanie niezależna, co pozwalałoby mu podjąć współpracę z Microsoftem. Z kolei jeśli cofniemy się jeszcze na chwilę do końcówki ubiegłego roku, to w wywiadzie z Famitsu przeczytamy, iż Japończyk wspomniał o dwóch nadchodzących produkcjach spod jego ręki.

Romans z komputerowym horrorem też nie powinien nikogo dziwić – od czasu anulowanego Silent Hills, regularnie powracają plotki o straszaku od Hideo. Dwa lata temu mówiło się nawet o tym, że rozpoczął współpracę z Junjim Ito, którego fani mangowej grozy z pewnością kojarzą.

Gdyby przeciek Hendersona był prawdziwy, wszystko składałoby się w logiczną całość. Mimo tego znając zamiłowanie Kojimy do wodzenia graczy za nos, proponuję ostrożny optymizm. Jeśli twórca będzie miał coś do pokazania (a zdjęcie Hideo z Geoffem Keighley'em, gospodarzem imprezy ostrożnie to sugeruje), z pewnością ujawni to na nadchodzącym Summer Game Fest 2022, czyli już za dwa dni.

Redaktor
Samuel Goldman

Człowiek (?) o co najmniej dwóch twarzach, PC Master Race z lenistwa, bo ciągle kiepsko idzie mi granie na padzie. Moja supermoc to nieprzyzwoicie duża wiedza na temat pewnej serii gier z akronimem w tytule, a supersłabość to liczne próby przejścia soulsów na klawiaturze. I koty. I dobre jedzenie. I dużo nieskończonych gier z wczesnego dostępu. I stare erpegi. I kawa. I...

Profil
Wpisów293

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane