17.11.2023, 14:30Lektura na 2 minuty

Koreański Neowiz Games inwestuje 17 mln dolarów w polskie studio

Polskie studio Blank Game dopiero pracuje nad swoim debiutem, ale już doczekało się ogromnej inwestycji ze strony koreańskiego giganta.


Patryk „Delighter” Żelazny

Od czasu do czasu zdarzy się, że jakieś duże, zagraniczne studio dostrzeże naszych rodzimych twórców gier i zainwestuje w ich rozwój ogromne pieniądze. Coś takiego miało miejsce chociażby ze studiem One More Level, odpowiedzialnym za Ghostrunnera, które podpisało współpracę z 505 Games. Także NetEase dostrzegł Polskę przynajmniej dwa razy – raz podczas inwestycji w nową grę reżysera Wiedźmina 3, a kiedy indziej podczas inwestycji w studio stojące za grą Superhot.

Naprawdę potężnego wsparcia doczekało się teraz studio Blank Game. Jeśli go nie kojarzycie, to wcale się nie zdziwię – co prawda już raz o nim pisaliśmy, ale wciąż nie ma jeszcze żadnej gry na rynku. Przypomnę za to, że składa się z ekipy mającej niemałe doświadczenie w branży, w tym osób, które pracowały m.in. nad Cyberpunkiem 2077, serią Wiedźmin oraz This War of Mine. Koreański gigant Neowiz Games dostrzegł w nich potencjał, ponieważ zdecydował się jeszcze przed ich debiutem zainwestować aż 17 milionów dolarów w ich rozwój, co pokrywa 21% udziałów firmy. Informację możecie znaleźć na oficjalnej stronie Neowiz Games – mam tylko nadzieję, że dobrze radzicie sobie z koreańskim.

Oczywiście inwestycja nie nastąpiła z czystej dobroci serca, a jest to część strategii studia Neowiz polegającej na budowaniu globalnej rozpoznawalności.


Jako inwestor strategiczny postrzegamy Blank Game jako studio, które może stać się potężnym konkurentem w sferze gier AAA. Dostrzegamy również wyraźną synergię między naszymi doświadczeniami w tworzeniu unikalnych tytułów.


Seung-Cheol Kim, prezes Neowiz Games

Aktualnie Blank Game Studios nie ujawniło praktycznie nic o grze, którą tworzy – z głównej strony developera możemy wyczytać tylko, że będzie to tytuł skupiony na postaciach i osadzony w realiach postapokaliptycznych, kładący nacisk na jakość, emocje czy unikalność. Strzelałbym więc w jakąś przyjemną przygodówkę z mocnym naciskiem na fabułę.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze