22.11.2022, 16:46Lektura na 2 minuty

Chiński NetEase zainwestował w nową grę reżysera Wiedźmina 3

Pieniądze NetEase mają pomóc w stworzeniu mrocznego erpega na Unreal Enginie 5.

W maju ubiegłego roku Konrad Tomaszkiewicz, czyli reżyser Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu i szef produkcji Cyberpunka 2077 odszedł z CD Projektu po 17 latach pracy. W lutym pojawiły się informacje o tym, że zakłada swoje własne studio – Rebel Wolves, którego pierwszym projektem będzie „mroczna gra RPG stworzona przy pomocy Unreal Engine’u 5”. W ekipie znalazło się sporo byłych pracowników CD Projektu, m.in. Bartłomiej Gaweł (art director Wiedźmina 3), Daniel Sadowski (programista pierwszej części wiedźmińskiej serii) oraz Tamara Zawada (główna animatorka).

Skoro ekipa już jest, to czego brakowało? Oczywiście pieniędzy, ale najnowsze informacje zdradzają, że Rebel Wolves otrzymało finansowanie od NetEase – chińskiego inwestora, jaki przejął kilka miesięcy temu Quantic Dream, zainwestował w studio twórców Superhota oraz prawie współtworzył mobilne World of Warcraft. O współpracy Tomaszkiewicz mówi tak:


Posiadanie za plecami jednej z wiodących światowych firm zajmujących się grami to wielki zastrzyk pewności siebie dla całego zespołu Rebel Wolves. Finansowanie zapewnione przez NetEase było ostatnim elementem, potrzebnym do ruszenia pełną parą. Dzięki zasobom pozwalającym stworzyć światowej klasy grę AAA, możemy skupić się na tym, co najważniejsze: tworzeniu.


NetEase pozostaje udziałowcem mniejszościowym, dzięki czemu Zbuntowane Wilki – jak to wilki – pozostaną niezależne i mają pełną dowolność w kwestiach twórczych oraz zachowują kontrolę nad swoją nową marką. Niestety nie mamy o niej zbyt wielu informacji; oprócz gatunku i klimatu opowieści wiemy, że według planu ma to być cała saga, a pierwsza odsłona będzie raczej wielkości Krwi i Wina (dodatku do Dzikiego Gonu), aniżeli Wiedźmina 3.

Redaktor
Samuel Goldman

Człowiek (?) o co najmniej dwóch twarzach, PC Master Race z lenistwa, bo ciągle kiepsko idzie mi granie na padzie. Moja supermoc to nieprzyzwoicie duża wiedza na temat pewnej serii gier z akronimem w tytule, a supersłabość to liczne próby przejścia soulsów na klawiaturze. I koty. I dobre jedzenie. I dużo nieskończonych gier z wczesnego dostępu. I stare erpegi. I kawa. I...

Profil
Wpisów284

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane