1
28.09.2023, 10:30Lektura na 2 minuty

Lies of P: Soulslike otrzymał aktualizację ułatwiającą grę

Nie przesłyszeliście się. Lies of P dostało patcha, który ma sprawić, że gra nie będzie tak dużą męczarnią.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Lies of P od pierwszych zapowiedzi generował wokół siebie bardzo duże zainteresowanie. Gdy przyszło do weryfikacji formy, to okazało się, że… gra nie zawiodła. Oczywiście produkcja eksploatuje formuły znane z gier FromSoftware, nie wprowadzając zbyt dużo nowości. Mimo wszystko to wystarczyło, aby zadowolić serca najbardziej wymagających fanów gatunku. Zawsze jednak znajdzie się jakieś pole do popraw i aktualizacji, i tak też dzieje się w przypadku dzieła Neowiz Games.

Najnowszego patcha na razie pobierzecie jedynie na PC oraz PlayStation 5 jednak twórcy zarzekają się, że zmiany pojawią się na Xboksach już niedługo. No i zadajmy sobie na sam początek pytanie. Jakie zmiany przynosi aktualizacja? Najprościej ujmę to tak: soulslike staje się łatwiejszy. Niektórzy uznają to za profanację, jednak Lies of P na premierę charakteryzowało się tym, że główny bohater przy przeciwnikach był bardzo słabiutki. W związku z tym doczekał się on wzmocnień, a samym wrogom zredukowano odrobinę zdrowie, wytrzymałość i niekiedy zadawane obrażenia. O wszelkich zmianach, jakie przynosi nowy patch do Lies of P, przeczytacie tutaj.

Tylko nie pomyślcie sobie, że teraz na serio będzie łatwiej się grało. Cały czas produkcja stawia przed nami dość duże wyzwanie, więc na pewno nie liczcie na produkcję rodem z planów na „easy mode” w Sekiro: Shadows Die Twice. Jeżeli jednak ta informacja psychologicznie sprawiła, że gra jest od teraz dla was bardziej przystępna, to zagracie w nią na PC, PS4, PS5, Xboksach One oraz Series X/S. Tytuł ukazał się również w usłudze Game Pass.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów425

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze