2
22.04.2024, 14:00Lektura na 2 minuty

Little Big Planet 3: Sony ostatecznie zamyka serwery gry

Jeżeli stworzyliście kiedykolwiek własne mapy lub mieliście jakieś ulubione lokacje graczy z Little Big Planet 3, to bardzo mi przykro, ale już nigdy w nie nie zagracie.

Jeszcze dziesięć lat temu marka Little Big Planet była jedną z najbardziej rozchwytywanych na konsole PlayStation. Dziś raczej wąskie grono graczy o niej pamięta, jednak Sony postarało się o to, żeby w przyszłości nawet oni odrzucili trzecią odsłonę daleko w kąt. Ogłoszono bowiem, że serwery Little Big Planet 3 zostają definitywnie zamknięte.

W styczniu tego roku serwery gry zostały niespodziewanie wyłączone ze względu na problemy techniczne. Zgrało się to w czasie z atakami hakerskimi, które od jakiegoś czasu nękały Sony. Firma początkowo zapewniała, że sytuacja jest problemem przejściowym i niedługo wszystko powróci do stanu właściwego. Niestety korporacja w tym wypadku nie dotrzymała obietnicy.

Co to oznacza dla graczy Little Big Planet 3? Od tej pory nie będziecie mieli szansy na zagranie na mapach stworzonych przez społeczność. Oczywiście cały czas pozostanie możliwość rozegrania kampanii oraz zabawa w lokacjach stworzonych przez nas na dysku lokalnym, jednak nie będzie możliwości dzielenia się wynikami pracy z innymi.

Pod postem na platformie X oraz w specjalnym wątku na Reddicie nie brakuje oczywiście słów krytyki oraz zdenerwowania na wydawcę, który zamiast dotrzymać obietnicy naprawienia serwerów, postanowił najzwyczajniej w świecie zamknąć usługę. Te wypowiedzi przeplatane są także masą nostalgicznych historii związanych z Little Big Planet 3.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów381

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze