Lords of the Fallen: CI Games i Deck13 zawarły ugodę
O spięciach na linii CI Games – Deck13 pisaliśmy w marcu zeszłego roku. W skrócie: Warszawiacy zarzucili podwykonawcy „nienależyte wywiązanie się z umowy” i obwieścili, że ich dotychczasowi partnerzy nie zajmą się produkcją drugiej części Lords of the Fallen.
Ale spory to już przeszłość. Jak czytamy w oświadczeniu prasowym:
Zarząd spółki CI Games S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, że w dniu dzisiejszym Spółka oraz Deck13 Interactive GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem („Deck13”) podpisały Poufną Umowę Ugody („Ugoda”), której przedmiotem jest zawarcie porozumienia w sporze istniejącym między Spółką i Deck13 wynikłego na tle wykonywania umowy o współpracy łączącej Spółkę i Deck13 („Umowa”). Przedmiotem Umowy była produkcja gry „Lords of the Fallen”, która została wykonana przez Deck13 i wydana przez Spółkę. Obie strony pracowały ciężko nad produkcją oraz wypuszczeniem na rynek gry „Lords of the Fallen”. Obie strony wyrażają ubolewanie, że po wzajemnej współpracy pozwoliły na powstanie przedmiotowego sporu prawnego. Jednocześnie, zarówno Spółka jak i Deck13 są usatysfakcjonowane treścią Ugody i obie strony widzą możliwość wzajemnej współpracy nad kolejnymi projektami lub przedsięwzięciami biznesowymi w przyszłości.
Prace mają ruszyć pełną parą w czwartym kwartale (wtedy właśnie „dwójka” wyjdzie z okresu preprodukcji). Choć konkluzja oświadczenia jest przecież optymistyczna, wątpliwe, by partycypowali w nich Niemcy (zajęci własnym The Surge). Dla porządku przypomnijmy również, że pokład CI opuścił Tomek Gop, który dłubie nad nowym projektem w Techlandzie.
Lords of the Fallen 2 ukaże się w bliżej niesprecyzowanym okresie przyszłego roku. Jeśli wierzyć Markowi Tymińskiemu, priorytetem będzie bardziej rozbudowana fabuła
Czytaj dalej
9 odpowiedzi do “Lords of the Fallen: CI Games i Deck13 zawarły ugodę”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Spór właśnie się zakończył, a studia wyrażają gotowość do współpracy.
Powiedzcie mnie jako fanowi Dark Souls (w Bloodborne żem jeszcze nie ciupciał) co to warta? To Lords od rzemieślnika Gopa?
A co z tą drugą gierką, którą miało Deck 13 tworzyć? Jeżeli porzucą ją na korzyść lotf to trochę niekorzystna będzie ta ugoda…
@Dan2510 Obejrzyj sobie filmik największego Dark Soulsowca (https:www.youtube.com/watch?v=cD3l-3iipy8) i sam sobie odpowiedz… 😉
@otton „A co z tą drugą gierką” Nic dalej ją robią. Studio growe może mieć wiele projektów a nie tylko jedno.
Boje się że spartolą to bez Gopa ale może Deck13 przejmie pałeczke i jeszcze ulepszy tą nadzwyczaj swietna grę. Ja jestem z niej zadowolony chociaż trochę jest krótka i mogła być bardziej rozbudowana.
Mam nadzieję, że w dwójce pojawią się potyczki PvP. W jedynce strasznie brakowało jakiejkolwiek interakcji sieciowej z graczami.
@Dan2510|Za tą cenę, która jest obecnie na steamie, w żadnym wypadku nie, ale na przecenach warto (Były już chyba ze dwa bundle z nią), bo do dark souls temu trochę brakuje, ale gra się całkiem przyjemnie.
@Aldon|Dzięki.