19.06.2024, 09:00Lektura na 1 minutę

Major Nelson, dawna twarz marki Xbox, dołącza do Unity

Swego czasu wielka gwiazda Xboksa zagości w biurach Unity.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

W zeszłym roku słynny Larry Hryb, posługujący się pseudonimem Major Nelson, pożegnał się z Microsoftem. Dla całej społeczności związanej z marką Xboksa był to cios w serce, bo to ten człowiek stał m.in. za rozwojem usługi Xbox Live oraz prowadził słynnego bloga Xbox Live’s Major Nelson. Teraz, po roku ciszy, okazało się, że Hryb dołączył do Unity.

W poście w serwisie LinkedIn Larry potwierdził, że będzie kierować ekipą od zarządzania społecznością. Przy okazji krótko podsumował swoją wieloletnią przygodę w Microsofcie, a jego nowy związek z Unity ma wynikać z „misji połączenia kreatywności i biznesowego sukcesu twórców gier na całym świecie”.

Unity przyda się nieco pomocy przy odbudowie reputacji po zeszłorocznych aferach związanych z opłatami za korzystanie z jego silnika. Zresztą zaraz po wybuchu skandalu John Riccitiello odszedł w trybie natychmiastowym i pozostawił zgliszcza, z których Unity zdaje się powoli odbudowywać. 

Larry zaczerpnął swój pseudonim z amerykańskiego sitcomu „I Dream of Jeannie”, gdzie Major Tony Nelson ugrzązł na bezludnej wyspie i wypuścił z lampy tytułową Jeannie – dżina o magicznych mocach. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo pulpy i przegląda wszystko, co związane z dinozaurami. Więcej znajdziecie na jego Instagramie – chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów524

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze