9
10.10.2023, 09:15Lektura na 2 minuty

Szef Unity odchodzi zaraz po aferze ze zwiększaniem cen

Akcja z kontrowersyjnym podniesieniem cen dla studiów korzystających z silnika nie wyszła Unity najlepiej. I na deser zaraz po tym firma straciła prezesa.


Patryk „Delighter” Żelazny

Afery dotyczącej Unity szczególnie przypominać chyba nie trzeba – ogień po nagłym, kontrowersyjnym i absurdalnym podniesieniu cen wciąż nie zgasł. W pewnym momencie ponad pół tysiąca studiów podpisało list otwarty sprzeciwiający się nowej polityce firmy. Ostatecznie szefostwo przeprosiło za to zamieszanie i obiecało poprawki w nowym systemie – wycofując się z większości pierwotnych zmian.

Czy najnowsza (i mimo wszystko spora) zmiana była wcześniej zaplanowana, trudno powiedzieć. Jak jednak donosi samo Unity, firma pożegnała się właśnie ze swoim prezesem, Johnem Riccitiello, który w trybie natychmiastowym rezygnuje ze stanowiska. Większość jego obowiązków ma na razie przejąć James M. Whitehurst, bo to teraz on zajmie stołek prezesa, ale tylko tymczasowo – do czasu, aż zarząd znajdzie osobę, która zasiądzie za biurkiem na stałe. Od teraz jedynym powiązaniem Riccitiello z Unity będzie doradztwo z boku, które ma zapewnić gładką tranzycję.


To był zaszczyt kierować Unity przez prawie dekadę i służyć naszym pracownikom, klientom, twórcom i partnerom, którzy odegrali kluczową rolę w rozwoju firmy. Nie mogę się doczekać, aby wesprzeć Unity podczas tej transformacji i śledzić przyszłe sukcesy spółki.


John Riccitiello

Riccitiello dołączył do Unity w 2014 roku, zatem właśnie zakończył swoją okołodziewięcioletnią przygodę. Wcześniej sprawował władzę w Electronic Arts, skąd zrezygnował zaraz przed przejściem do Unity. Tam zresztą także nie wyrobił sobie najlepszej opinii i nie cieszył się szczególną estymą ze strony graczy. To nawet za jego kadencji EA dotknęły problemy finansowe. Nie wiadomo, jakie kroki zamierza podjąć jako następne.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze