12.12.2023, 13:30Lektura na 2 minuty

Marvel's Wolverine: Hakerzy wykradli materiały z gry i poufne dokumenty

Insomniac Games padło ofiarą ataku hakerskiego. Oprócz materiałów z Marvel's Wolverine wykradziono wiele poufnych dokumentów.


Jakub „rajmund” Gańko

Insomniac Games miało w tym roku powody do świętowania. Nawet jeśli Marvel's Spider-Man 2 nie zdobył żadnej nagrody na The Game Awards, to doskonałych recenzji i tytułu najszybciej sprzedającej się gry w historii PlayStation Studios nikt mu nie odmówi. Wszyscy już zacieramy ręce na kolejną produkcję studia, czyli Marvel's Wolverine. Niestety, czas na świętowanie najwyraźniej minął, bo teraz pracowników studia postawiono w bardzo niezręcznej sytuacji.

Jak donosi serwis Cyber Daily, grupa hakerska ukrywająca się pod nazwą Rhysida pochwaliła się, że udało jej się włamać do sieci Insomniac Games i wykraść nie tylko materiały z nadchodzącego Wolverine'a, lecz także prywatne dane pracowników firmy. Hakerzy zachęcają do wzięcia udziału w licytacji, cena wywoławcza: 50 bitcoinów, czyli nieco ponad 2 mln dolarów.


Zegar odlicza tylko siedem dni, więc korzystaj z okazji i podbij ofertę na wyjątkowe, unikatowe, niesamowite dane. Otwórzcie portfele i przygotujcie się na ten ekskluzywny zakup. Sprzedajemy tylko w jedne ręce, nie ma mowy o odsprzedaży, więc będziecie ich jedynymi właścicielami.


Rhysida opublikowała na potwierdzenie swojej oferty zbiór niewyraźnych screenshotów, które wyraźnie wskazują, że wśród wykradzionych materiałów znajdują się rzeczy związane z Marvel's Wolverine. Sprawa jest jednak znacznie poważniejsza: są tam także wewnętrzne maile i inne poufny dokumenty, w tym choćby skany paszportów byłych i obecnych pracowników Insomniac Games, a nawet Yuriego Lowenthala, aktora, który podkładał głos Peterowi Parkerowi w ostatnich Spider-Manach.

Insomniac Games jak na razie nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1849

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze