5
21.03.2024, 14:00Lektura na 1 minutę

Max Payne 1&2: Remake z budżetem podobnym do Alana Wake’a 2

Jeżeli Remedy Entertainment przeznaczy na remake Maksa Payne'a tyle samo, co na Alana Wake’a 2, to nie musimy martwić się o jakość projektu.

Alan Wake 2 zapisał się złotymi zgłoskami w historii gier wideo, ale także i Remedy Entertainment. Dzieło zyskał tytuł najszybciej sprzedającej się gry studia oraz w niektórych kategoriach The Game Awards potrafił zdetronizować Baldur’s Gate’a 3. Sukces komercyjny produkcji z pewnością pozwoli rozwinąć się firmie, która mierzy wysoko przez najbliższe kilka lat.

Kolejnym krokiem wydawniczym Remedy ma być remake pierwszych dwóch odsłon Maksa Payne’a. W tym celu Finowie połączyli siły z Rockstar Games na prostych warunkach: Remedy odpowiada za stworzenie gier, Rockstar to wszystko sfinansuje. Budżet na ten cel ma być niemały, a na pewno porównywalny do tego, jaki został przygotowany na potrzeby Alana Wake’a 2. Oficjalnych informacji dotyczących kwot nigdy nie podano do wiadomości publicznej, jednak według fińskich analityków mogło to być prawie 70 milionów euro, w których zawarto 50 milionów na produkcję i 20 na marketing.

Max Payne Remake będzie trzecim projektem, nad którym pracuje obecnie 400 osób w Remedy Entertainment. Studio aktywnie tworzy w tym samym czasie drugą część Control oraz jej sieciowy spin-off znany pod nazwą Condor.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów372

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze