8
16.02.2024, 14:15Lektura na 2 minuty

Alan Wake 2: Ujawniono dane o sprzedaży. To najszybciej sprzedająca się gra Remedy

Remedy Entertainment podało dane sprzedażowe swojego najnowszego dzieła. Druga odsłona Alana Wake’a to najszybciej sprzedająca się gra fińskiego studia.

Studio Remedy Entertainment w oficjalnym komunikacie podzieliło się z nami danymi o sprzedaży Alana Wake’a 2. Tytuł nagrodzony trzema statuetkami The Game Awards do końca ubiegłego roku sprzedał się w liczbie ponad miliona kopii. Wliczając do tego dane ze stycznia i początku lutego, liczba ta zwiększa się do 1,3 miliona. Oznacza to, że kontynuacja opowieści o znanym pisarzu jest najszybciej sprzedającą się grą fińskiego studia.


Dziś Remedy Entertainment ogłasza, że do końca grudnia 2023 r. Alan Wake 2 sprzedał się na poziomie miliona kopii, a na początku lutego liczba ta wzrosła do 1,3 miliona. Alan Wake 2 jest jak dotąd najszybciej sprzedającą się grą Remedy.


Jeśli porównamy wynik sprzedażowy Alana Wake’a 2 z tym, jak na rynku poradziło sobie Control, to liczby osiągnięte przez sequel horroru Remedy mogą robić wrażenie.


Dla porównania Alan Wake 2 sprzedał w ciągu pierwszych dwóch miesięcy ponad 50% więcej kopii niż Control w ciągu czterech. Sprzedał się też ponad trzy razy lepiej w cyfrowej dystrybucji.


CEO Remedy, Tero Virtala, przekazał również, że dzięki tak dobrej sprzedaży drugiego Alana Wake’a studio mogło przeznaczyć więcej zasobów na inne nadchodzące produkcje. Dzięki temu prace nad chociażby kontynuacją Control czy remake’ami Maksa Payne’a znacznie przyspieszyły, co może być szczególnie dobrą wiadomością, jako że jeszcze w październiku premiery tych tytułów zdawały się bardzo odległe.


Udana premiera Alana Wake’a 2 wpłynęła pozytywnie na nasze inne projekty. Prace nad Condorem, Control 2 i remake’ami Maksa Payne’a 1 i 2 nabrały tempa i spodziewamy się, że projekty te osiągną kolejne etapy rozwoju w pierwszej połowie 2024 roku.


Ujawnienie danych sprzedażowych jest w przypadku Alana Wake’a 2 o tyle ważne, że może stanowić odpowiedź na pogłoski o kiepskiej sprzedaży gry. Nie musimy się już teraz niczego domyślać, a saga dyskusji o tym, czy najnowsza produkcja Remedy jest komercyjną klapą, może dobiec końca.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów183

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze